PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Zezwolenie na pracę cudzoziemca w jeden dzień. Takie rzeczy w Ostrołęce

  • Autor: aw/PAP
  • 5 wrz 2017 13:13

Od 4 września w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce podczas jednej wizyty można uzyskać zezwolenie na pracę cudzoziemca - poinformowała rzeczniczka Wojewody Mazowieckiego Ewa Filipowicz.

Zezwolenie na pracę cudzoziemca w jeden dzień. Takie rzeczy w Ostrołęce
Adobe Stock
REKLAMA

Wnioski można składać wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty drogą mailową na adres wniosek@mazowieckie.pl, podając swój numer telefonu.

W celu uzyskania zezwolenia na pracę, trzeba złożyć wypełniony wniosek i komplet dokumentów (kopię paszportu cudzoziemca, dowód osobisty pracodawcy, jeśli pracodawca jest osobą fizyczną, potwierdzenie dokonania opłaty, opinię starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy na lokalnym rynku pracy).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Zobacz ile zarabiają pracownicy tymczasowi. Jest coraz lepiej

Zezwolenie na pracę typu A przewiduje możliwość zatrudnienia cudzoziemca na terenie Polski, na podstawie umowy o pracę z pracodawcą, który ma siedzibę lub miejsce zamieszkania w Polsce.

Pracodawcy jak i cudzoziemcy wszystkie informacje dotyczące składania wniosków mogą uzyskać pod numerem telefonu całodobowej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców 22 6956770, bądź też na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - czytamy w komunikacie prasowym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

W ubiegłym roku Wojewoda Mazowiecki w delegaturze urzędu w Ostrołęce wydał 787 zezwoleń w tym: 82 przypadło na powiat makowski, 71- miasto Ostrołęka, 224 - powiat ostrołęcki, 304 - powiat ostrowski, 106 - powiat przasnyski.

Najczęściej cudzoziemcy zatrudniani na obszarze delegatury w Ostrołęce byli na stanowiskach: kierowca, pracownik budowlany, pomoc domowa, opiekunowie osób starszych.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zezwolenie na pracę cudzoziemca w jeden dzień. Takie rzeczy w Ostrołęce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA