×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Załamania na rynku nie widać. Firmy rekrutacyjne będą miały pełne ręce roboty

  • jk
  • 3 mar 2023 13:57

Wojna w Ukrainie, rosnące koszty prowadzonej działalności, szalejąca inflacja, niespotykany do tej pory wzrost wynagrodzeń – to wszystko miało wpływ na rynek usług HR.

Załamania na rynku nie widać. Firmy rekrutacyjne będą miały pełne ręce roboty
Liczba pracowników tymczasowych od kilku lat systematycznie spada (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Liczba pracowników tymczasowych od kilku lat systematycznie spada. Firmy członkowskie Polskiego Forum HR zatrudniały łącznie 167 tys. pracowników tymczasowych, o 8 proc. mniej niż w ubiegłym roku.
  • Obroty firm członkowskich w zakresie pracy tymczasowej w ubiegłym roku wzrosły zaledwie o 1 proc., osiągając poziom 3 442 mln zł.
  • Z kolei rynek usług outsourcingowych niezmiennie rośnie, w ubiegłym roku o 24 proc., osiągając wśród firm członkowskich PFHR wartość 1 582 mln zł.

Ubiegły rok był egzaminem odporności polskiego rynku pracy. Wydawało się, że pandemia sprawiła, że poziom niepewności sięgnął apogeum. Rok 2022 pokazał, że to jeszcze nie koniec problemów. Wybuch wojny w Ukrainie, ogromna skala napływu obywateli tego kraju do Polski, rosnące ceny, to wszystko sprawiło, że nieprzewidywalność zmian w otoczeniu biznesowym nabrała nowych barw.

Jednocześnie stopa bezrobocia przez większą część roku systematycznie spadała z poziomu 5,9 proc. w styczniu do 5,2 proc. w grudniu. Poziom aktywności zawodowej według BAEL (Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny) w IV kwartale 2022 roku wyniósł 58,2 proc. i zwiększył się o 0,4 p. proc. w odniesieniu do poprzedniego kwartału i 0,2 p. proc. do poprzedniego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Załamania na rynku nie widać. Firmy rekrutacyjne będą miały pełne ręce roboty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA