×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zakazu handlu w niedzielę: Rząd pójdzie na kompromis

  • Autor: PAP/AT
  • 29 wrz 2017 13:18

Trzeba równoważyć tych, którzy chcą robić zakupy i tych którzy nie chcą pracować w niedzielę - powiedziała o zakazie handlu w niedzielę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Zakazu handlu w niedzielę: Rząd pójdzie na kompromis
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Według założeń ograniczenie handlu w niedziele obowiązywałoby w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

• Propozycja dotycząca zakazu handlu w dwie niedzielę w miesiącu nie jest niczym złym - powiedziała Mazurek.

• Nie wiem jak będzie wyglądać ostateczne rozwiązanie w tej kwestii, ale przyjmiemy takie, które będzie kompromisowe - oświadczyła.

W czwartek (18 września) projektem - zgodnie z którym zakaz handlu w niedzielę i święta dotyczyłby większości placówek handlowych, w tym sklepów wielkopowierzchniowych - zajmowała się podkomisja ds. rynku pracy. Przewodniczący podkomisji Janusz Śniadek (PiS) poinformował, że ws. projektu prowadzone są "bardzo istotne prace, uzgodnienia" z Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej. Ich głównym zagadnieniem jest stopień ograniczenia handlu w niedziele. Dodał też, że jest autorem poprawki, aby było to "w drugą i czwartą niedzielę miesiąca".

W piątek (29 września) do sprawy odniosła się w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "To co zaproponował Janusz Śniadek nie jest niczym złym, bo trzeba równoważyć tych, którzy chcą robić zakupy i tych którzy nie chcą pracować w niedzielę" - powiedziała.

"Jakie będzie ostateczne rozwiązanie w tej sprawie, tego nie wiem, bo jak państwo wiecie kontynuacja pracy nad projektem nastąpi 11 października" - dodała zwracając się do dziennikarzy.

Zapewniła jednocześnie, że zostaną przyjęte takie rozwiązania, które "mogą zadowolić wszystkich, które będą kompromisowe".

W czwartek Śniadek zapowiedział, że 9 lub 10 października odbędzie się spotkanie z Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej, podczas którego poprawki zgłoszone do projektu będą dyskutowane. Kolejne posiedzenie podkomisji ds. rynku pracy, na którym zostanie rozpatrzony projekt ustawy wraz z poprawkami, odbędzie się 11 października.

Obywatelski projekt wprowadzający ograniczenia w handlu w niedzielę trafił do Sejmu jesienią zeszłego roku. Projekt autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność", zakłada ograniczenie handlu w niedzielę w większości placówek handlowych, z pewnymi odstępstwami. Miałyby one dotyczyć m.in. niedziel przedświątecznych, a także np. stacji benzynowych (z pewnymi obostrzeniami), sklepików z pamiątkami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Zakazu handlu w niedzielę: Rząd pójdzie na kompromis

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • babcia 2017-09-30 13:27:42

    Druga niedziela ,czwarta itd co z różnica ,jak za komuny kiedy jakaś tam sobota była wolna od pracy.A kiedy będzie sprzedaż alkoholu od 13-tej???? Ja pracuję w handlu w niedzielę też i jestem zadowolona ,jak komuś to nie pasuje może pracować gdzie indziej.Za przepracowaną niedzielę i sobotę mam wolne dni w tygodniu i mogę sobie odpocząć,coś załatwić w urzędzie czy nawet pójść do lekarza ,bez tych wolnych dni w tygodniu to mogę w niedzielę co najwyżej tylko pomodlić się o zdrowie.Dziwne że nasz rząd tak bardzo martwi się tylko o handlowców a inni którzy musza pracować w niedzielę to nie są ważni??? Jakoś nikt nie martwi sie o kelnerki czy pracowników restauracji,którzy też muszą pracować w niedzielę.Powrót do komuny??Zakazy nakazy??? Dziękuję już to przerabiałam.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA