Wystartował portal dla Polaków pracujących w Holandii

Portal informacyjny wHolandii.pl to hub wiedzy dla polskich emigrantów zarobkowych. Strona zawierająca najważniejsze informacje, regulacje i procedury, o których Polacy powinni wiedzieć pracując i żyjąc w Holandii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wystartował portal dla Polaków pracujących w Holandii

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

7 sty 2016 21:53


Portal wHolandii.pl uruchomiony przez ambasadę Holandii w Polsce został stworzony w bliskiej współpracy z grupą ekspertów i profesjonalistów zarówno z władz rządowych i organizacji z Polski, jak i z Holandii. Jest to część szerszej strategii, mającej na celu podniesienie świadomości imigrantów zarobkowych odnośnie ich obowiązków i praw na holenderskim rynku pracy.

- Prawidłowa organizacja pobytu i pracy Polaków w Holandii leży w naszym wspólnym interesie - mówi Adriaan Palm, charge d'affaires Ambasady Królestwa Niderlandów. - Dotychczas informacje na temat formalnych aspektów życia w naszym kraju były dostępne tylko w języku holenderskim. Były rozproszone po wielu różnych stronach i napisane w raczej oficjalnym języku. Chcemy dostarczyć wiarygodne i przystępne informacje dotyczące Holandii i jej rynku pracy, tak by potencjalni imigranci mogli się odpowiednio przygotować na wyjazd - dodaje.

Cenne informacje dla emigrantów

Portal wHolandii.pl ma na celu udzielenie polskim migrantom informacji odnośnie ich praw i obowiązków związanych z mieszkaniem i pracą w Holandii. Porusza tematy takie jak zarobki, umowy o pracę, prawa pracownicze, urlop macierzyński i chorobowy, koszty życia, mieszkanie, edukacja itp. Strona jest dostępna na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Od roku 2007, w którym otworzył się holenderski rynek pracy się otworzył, liczba Polaków pracujących w Holandii znacząco się zwiększyła. Obecnie ponad 100 tys. ludzi zostało oficjalnie zarejestrowanych w Holandii, a od 150 tys. do 250 tys. uczestniczy w pracach sezonowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Sylwia Koc 2016-03-09 20:48:03

Takich portali powinno być więcej. Wyjeżdżamy zagranicę w ciemno i często kończy się to dla nas dramatycznie . Jesteśmy osamotnieni, wykorzystywani i bez żadnej ochrony. Dożo lepiej jechać za pośrednictwem agencji, ktorych nam nie brakuje. Dożo dobrego słyszałam o jobsplus.pl że mają ciekawą ofertę pracy i że załatwiają wszystkie wymagane formalności. W razie niepowodzenia zawsze agencja daje gwarancje ochrony., a to jest niezwykle ważne kiedy jedzie się do innego kraju