Work Service poszukuje specjalistów do pracy w Niemczech

Firma Work Service przygotowała ofertę dla fachowców, którzy chcą zdobyć legalną pracę za granicą. Polscy magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, ale też mechanicy i osoby do call center mogą być teraz rozchwytywani w zachodniej Europie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service poszukuje specjalistów do pracy w Niemczech

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 kwi 2014 9:46


Tak jak kiedyś popularność zdobył polski hydraulik we Francji, tak teraz pojawiła się szansa na zdobycie pracy za granicą dla fachowców w innych zawodach. Oferta przygotowana przez Work Service obejmuje takie dziedziny jak logistyka (oferty dla magazynierów, operatorów wózków widłowych, komisjonerów, magazynierów pracujących na systemie słuchawkowym „pick by voice"), branża samochodowa (oferty dla operatorów maszyn, operatorów maszyn CNC, mechaników, pracowników utrzymania ruchu), a także propozycje pracy w call center.

- Przy kwalifikowaniu kandydatów do ofert pracy na terenie Niemiec kluczowym kryterium będzie poziom znajomości języka niemieckiego, więc polecamy fachowcom zainteresowanym pracą za granicą przeszkolenie się z tego języka - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Rynek niemiecki jest jednym z największych rynków pracy w Europie. Jego potencjał zwiększa dodatkowo fakt, że niemiecka gospodarka cierpi na deficyt fachowców. Do naszych zachodnich sąsiadów tylko w tym roku wyjedzie około 80 tys. pracowników z Polski - dodaje Tomasz Hanczarek.

Wyjazd do pracy np. w Niemczech nie musi wiązać się z długotrwałym opuszczeniem kraju. Można zdecydować się na pracę tylko na jakiś czas, albo też na dłużej. Co ważne, Work Service przez cały okres trwania kontraktu zapewnia pomoc dla pracowników dotyczącą miejscowego prawa, podatków czy świadczeń socjalnych. Po taką pomoc pracownik może zgłosić się w każdej chwili.

Co ciekawe, praca w Niemczech wiąże się z szeregiem dodatkowych korzyści. Umowa z fachowcem jest podpisywana na niemieckich warunkach, według niemieckiego prawa i stawek obowiązujących u naszego zachodniego sąsiada. Fachowiec za granicą będzie objęty opieką polskojęzycznego opiekuna, a jeszcze przed wyjazdem otrzyma komplet informacji o zakwaterowaniu, żeby czuł się bezpiecznie. Jego pensja za granicą nie ulegnie zmianie, może też liczyć na zwrot podatku za granicą, a także zwrot podatku związany z dojazdami do pracy na miejscu w Niemczech oraz z prowadzeniem dwóch gospodarstw domowych, w Polsce i Niemczech.

Work Service zapewnia ubezpieczenie od wypadków i możliwość korzystania z usług medycznych. Pracownikowi przysługuje też dodatek na dzieci, w przypadku jednego lub dwójki dzieci jest to 184 EUR/miesiąc, a trójki - 190 EUR/miesiąc. Jeśli ktoś planuje pracować dłużej niż przez 5 lat, może też liczyć na emeryturę niemiecką.

- Niemiecki rynek pracy jest atrakcyjny dla Polaków ze względu na możliwość uzyskania wysokiego wynagrodzenia, ale ważnym argumentem jest także bliskość geograficzna. Za zachodnią granicą pracuje obecnie około pół miliona Polaków. Stopa bezrobocia w Niemczech wynosi jedynie 5,1 proc., w związku z czym wiele firm może mieć kłopot ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników i to właśnie stanowi szansę dla Polaków na znalezienie dobrej pracy - mówi Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków Work Service.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Doświadczony 2014-04-10 10:21:38

Bardzo ładny artykuł,ale rzeczywistość jest inna,nie chcę się rozpisywać ale poradzę przyszłym wyjeżdżającym znającym niemiecki nie korzystać z polskich biur pośrednictwa pracy tylko z niemieckich lub bezpośrednio do pracodawcy,więcej zarobicie i na lepszych warunkach macie pracę.