Work Service podbija węgierski rynek pracy tymczasowej

• Utrzymujące się na Węgrzech niskie bezrobocie i rosnące deficyty kadrowe zwiększają zapotrzebowanie na usługi agencji zatrudnienia.
• Prohuman, spółka należąca do grupy Work Service, od 2010 roku o 600 proc. zwiększyła swój poziom przychodów.
• W ubiegłym roku Prohuman zatrudnił łącznie 17 tys. pracowników tymczasowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service podbija węgierski rynek pracy tymczasowej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 maj 2016 11:17


W 2012 r. spółka Prohuman osiągnęła EBIT wynoszący 1,2 mln euro przy przychodach 24,9 mln euro i była jedną z wiodących firm z branży pracy tymczasowej na Węgrzech. W 2015 r. po raz pierwszy uplasowała się na pierwszej pozycji z wynikiem EBIT na poziomie 4,14 mln euro i ponad 81,35 mln euro przychodów.

Prohuman na tle konkurencji

Prohuman, obecna na węgierskim rynku od 2004 r. jest jedną z najmłodszych firm usług personalnych na Węgrzech. W grudniu 2013 r. Work Service przejął 75 proc. udziałów i skupił się na jej rozwoju w obszarze pracy tymczasowej.

Spółka, oprócz bardzo dobrych wyników finansowych, jest także liderem pod względem liczby zatrudnianych pracowników tymczasowych. W ubiegłym roku średni poziom zatrudnienia sięgał ponad 7 tysięcy osób, a łączny poziom zatrudnienia wyniósł 17 tys. osób. Z rankingu przygotowanego przez magazyn Budapest Business Journal wynika, że na drugiej pozycji pod względem całkowitego zatrudnienia uplasowała się firma Adecco (8,9 tys.), a następnie Trenkwalder (6,9 tys.).

Czytaj też: Maciej Witucki o strategii Work Service i gigantycznym ssaniu na rynku pracy: Ludzi trzeba szukać w promieniu 150 km

- Nasza decyzja o akwizycji na Węgrzech była elementem szerszej strategii rozwoju międzynarodowego. Chcieliśmy rozwijać się geograficznie, ale również multiplikować naszą działalność biznesową. Przy tym trafiliśmy na okres dużych inwestycji motoryzacyjnych i produkcyjnych w tym kraju. Ta mieszanka przyniosła bardzo dobre efekty, bo dziś Prohuman jest numerem 1. na Węgrzech – podkreśla Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

Węgierski rynek pracy

Obecnie na Węgrzech mamy do czynienia z bardzo dobrą sytuacją na rynku pracy, jedną z najlepszych w całej Europie. Od 2 lat panuje tam rynek pracownika. Wskaźnik bezrobocia jest jednym z najniższych w Europie i wynosi 5,9 proc. przy średniej unijnej na poziomie 10,3 proc. oraz 6,8 proc. w Polsce.

Dobre wskaźniki gospodarcze i wzrost inwestycji sprawiają, że rośnie zatrudnienie, które osiąga poziom 65 proc., w grupie wiekowej 15-64 lata. Jednocześnie w porównaniu z Polską płaca minimalna na Węgrzech jest znacząco niższa.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.