Work Service planuje emisję akcji. Przygotowania do kolejnych przejęć?

Obecnie ceny akcji największej w Polsce firmy z sektora usług personalnych są najwyższe w jej historii. To dobry moment na ich emisję. Taki też jest plan Work Service, który 20 października podejmie decyzję dotyczącą emisji 5,9 mln akcji, stanowiących niespełna 10 proc. kapitału.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service planuje emisję akcji. Przygotowania do kolejnych przejęć?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 wrz 2014 12:59


Jak szacuje "Puls Biznesu", przy obecnym kursie Work Service zdobyłby ponad 100 mln zł. Po co mu taka suma?

- Chcemy kontynuować strategię akwizycji - dostajemy mnóstwo potencjalnych celów od doradców, jest co najmniej kilka firm, z którymi jesteśmy w stanie podpisać umowę w tym roku. Jeśli udałoby się nam przeprowadzić trzy transakcje, które są najbardziej zaawansowane, to przychody grupy wzrosłyby o ok. 500 mln zł i weszlibyśmy na rynek rumuński, wzmocnili się na słowackim oraz zrealizowali plan pozyskiwania spółek o wysokiej rentowności — mówi dla "PB" Tomasz Hanczarek, prezes i współzałożyciel Work Service.

Czytaj też: Hanczarek: przyglądamy się kolejnym spółkom, chcemy liderować w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł

Emisja ma być skierowana do wybranej grupy inwestorów, a firma nastawia się głównie na zagraniczne fundusze inwestycyjne.

Czytaj też: Work Service: 19,5 mln zysku w pierwszym półroczu

Tuż przed końcem ubiegłego roku firma kupiła za 16 milionów euro 75 proc. akcji ProHuman - jednej z największych agencji pośrednictwa pracy na Węgrzech. Niecałe dwa tygodnie wcześniej spółka pochwaliła się kolejnym zakupem - 51 proc. udziałów niemieckiej firmy logistycznej Fiege. Wydatek? 7 mln euro. Wcześniej dokonała spektakularnego przejęcia na polskim podwórku dwóch spółek: Work Express i Antal International.

- Wszystkie przejęte firmy wypracowują obecnie większy zysk niż w chwili zakupu - ProHuman w pierwszym półroczu zarobił o 93 proc. więcej, Work Express o 35 proc., a Antal o 32 proc. więcej - mówi dla "PB" Hanczarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.