×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Włochy, uchodźcy: Od początku roku przypłynęło ponad 60 tys. migrantów

  • Autor: PAP/AT
  • 30 maj 2017 6:55

Liczba migrantów, którzy przypłynęli do Włoch od początku tego roku przekroczyła już 60 tys. - poinformowało włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Włochy, uchodźcy: Od początku roku przypłynęło ponad 60 tys. migrantów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Już ponad 60 tys. migrantów przypłynęło do Włoch od początku 2017 r.

• Jak zauważył resort, jest to o 48 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

• Najwięcej było obywateli Nigerii i Gwinei.

Duży wzrost liczby przybyłych zanotowano w ciągu ostatnich trzech dni, gdy przez Morze Śródziemne dotarło do Włoch prawie 10 tysięcy ludzi.

Pod względem narodowości migrantów, najwięcej było obywateli Nigerii i Gwinei. Przypłynęli także między innymi Syryjczycy i Irakijczycy.

Prawie 10 procent łącznej liczby 60 tysięcy migrantów, którzy przypłynęli od początku roku, stanowią nieletni bez opieki.

We Włoszech ogłoszony został raport, w którym przeanalizowano to, jak media w tym kraju relacjonowały ostatnio operacje ratowania migrantów na morzu.

Czytaj też: Nielegalni imigranci zostaną szybciej deportowani

W sprawozdaniu przygotowanym między innymi przez stowarzyszenie dziennikarskie Karta Rzymska, zajmujące się informowaniem o migracji, zauważono, że od kwietnia do października ub. roku prasa i telewizja poświęciły tej sprawie bardzo dużo miejsca. Temat ten, wynika z analiz, prezentowany był w sposób pozytywny "bez krytyki i polemik".

Na początku tego roku - podkreślili autorzy raportu- doszło do radykalnej zmiany tego obrazu. W relacjach pojawiły się wątki związane z wyrażanymi publicznie, między innymi przez unijną agencję ds. granic Frontex, wątpliwościami dotyczącymi pracy organizacji pozarządowych (NGO), których statki uczestniczą w akcjach niesienia pomocy migrantom na dryfujących łodziach. Na operacje te rzucono "negatywny cień" a organizacje te zaczęły być traktowane z podejrzliwością.

Wtedy również prokuratura na Sycylii wszczęła śledztwo by wyjaśnić rolę organizacji pozarządowych w obecnym kryzysie migracyjnym. Jeden z prokuratorów postawił tezę, że być może niektóre z tych organizacji mogą być powiązane z przemytnikami ludzi, lub przynajmniej wiedzą o kolejnych płynących łodziach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Włochy, uchodźcy: Od początku roku przypłynęło ponad 60 tys. migrantów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA