Włochy: Migranci powinni pracować społecznie

• Szefowie włoskich regionów i burmistrzowie wielu miast apelują do rządu o umożliwienie przebywającym w kraju migrantom wykonywania pracy społecznej.
• W ten sposób, argumentują, przybysze będą mogli odwdzięczyć się za gościnę i zintegrować się z mieszkańcami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Włochy: Migranci powinni pracować społecznie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

5 sty 2017 10:09


Zwolennikiem takiego rozwiązania jest między innymi burmistrz Werony Flavio Tosi. Zwrócił się on do ministra spraw wewnętrznych Marco Minnitiego o to, aby polecił, by wszyscy migranci pracowali społecznie; zwłaszcza, jak dodał, przy odbudowie terenów zniszczonych w trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech.

Burmistrz Prato Matteo Biffoni natomiast oświadczył: "My burmistrzowie będziemy szczęśliwi, jeśli migranci będą wykonywać prace społecznie użyteczne, zarówno w ramach wdzięczności, jak i integracji z miejscową społecznością".

Przewodniczący władz regionu Toskania Enrico Rossi wyjaśnił: "Prosimy ministra Minnitiego, aby stworzył warunki do tego, by zobligować do pracy osoby, które przybywają do naszego kraju". "Przejawem braku szacunku jest to, że trzyma się je, a one nic nie robią przez rok czy dłużej" - stwierdził.

Czytaj też: W Warszawie imigranci zarabiają o ok. 30 proc. mniej niż Polacy

Zdaniem przedstawicieli lokalnych władz potrzebne są przepisy, które uregulują tę kwestię i umożliwią pracę społeczną migrantom.

Przypomina się, że wydany w tej sprawie w 2015 roku okólnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest niewystarczający.

Sporadycznie w niektórych miastach migranci wykonują bezpłatne prace, na przykład sprzątanie ulic. Zawsze odbywa się to na zasadach dobrowolności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.