Wielka Brytania, Brexit: Prawa migrantów z UE będą chronione

• Brytyjski minister ds. Brexitu David Davis zapowiedział, że rząd w Londynie będzie chronił prawa migrantów z UE.
• "Nie ma w naszym społeczeństwie miejsca dla siejących nienawiść wobec ludzi, którzy uczynili z tego kraju swój dom" - podkreślił.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania, Brexit: Prawa migrantów z UE będą chronione

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

3 paź 2016 6:40


Davis, uznawany za jednego z najbardziej radykalnych zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, podkreślił jednak, że "jednoznaczny komunikat z tego referendum jest taki, że musimy kontrolować przepływy osób". "Będziemy mieli kontrolę nad swoimi granicami i zmniejszymy liczbę migrantów" - obiecał.

Jak ocenił, po obu stronach debaty w sprawie Brexitu "jest wiele osób, które chcą kontynuować walkę". "Chciałbym im powiedzieć tak: kampania się skończyła, naród przemówił, decyzja zapadła. Pomóżcie nam wykorzystać szanse, które są przed nami" - zaapelował.

Minister podkreślił, że chcąc pozostać globalną siłą gospodarczą, Wielka Brytania będzie "musiała wygrać walkę o najlepsze talenty", dodając, że liczy na to, iż w dalszym ciągu będzie ona jednym z najbardziej tolerancyjnych i otwartych krajów na świecie.

Czytaj też: By pracować w Anglii trzeba będzie mieć zezwolenie na pracę?

Odnosząc się do niejasnego po Brexicie statusu prawnego 5 mln obywateli 27 państw unijnych, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, Davis powiedział, że rząd premier Theresy May "będzie chronił ich prawa tak długo, jak Brytyjczycy w Europie będą traktowani podobnie". Wyraził pewność, że w tej kwestii "będziemy w stanie się zgodzić".

Przed wystąpieniem Davisa premier May zapowiedziała, że jej rząd uruchomi do końca marca 2017 roku procedurę wystąpienia z UE. Powtórzyła, że wynik referendum w sprawie Brexitu jest nieodwracalny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.