×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wielka Brytania: Brexit odbija się na rynku pracy. Wykwalifikowani pracownicy wyjeżdżają

  • Autor: PAP/AT
  • 29 cze 2017 6:12

Blisko połowa wykwalifikowanych obcokrajowców rozważa wyjazd z Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych pięciu lat. Eksperci uważają, że takie nastroje powinny skłonić brytyjski rząd do działania.

Wielka Brytania: Brexit odbija się na rynku pracy. Wykwalifikowani pracownicy wyjeżdżają
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Już połowa pracujących w Wielkiej Brytanii najlepiej wykwalifikowanych imigrantów myśli o powrocie do kraju; wynika to z raportu Deloitte'a – wskazuje czwartkowy "Puls Biznesu".

Dziś, kiedy Europejczycy na hasło "brexit" przestali już reagować słowem "szok", przyszedł czas na chłodne kalkulacje. O minorowych nastrojach imigrantów w Wielkiej Brytanii po ogłoszeniu planów rozwodu z UE napisano już dużo - Deloitte potwierdził je liczbami - czytamy w "PB".

Czytaj też: Wielka Brytania ma problem przez Brexit

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez globalną spółkę konsultingową wynika, że 36 proc. obcokrajowców pracujących w Wielkiej Brytanii rozważa powrót do kraju. To oznacza zwolnienie 1,3 mln etatów (ogółem na Wyspach zatrudnionych jest 3,4 mln imigrantów). Spośród nich aż 26 proc. nie wyklucza wyjazdu w ciągu najbliższych trzech lat. Ale to nie wszystko: najbardziej brexit wystraszył dobrze wykształconych ekspatów. Aż 47 proc. wykwalifikowanych obcokrajowców rozważa "pakowanie manatków" w ciągu najbliższych pięciu lat. Zdecydowanie więcej wśród nich jest obywateli krajów UE niż spoza niej.

Jak wskazuje "PB", eksperci Deloitte'a uważają, że takie nastroje powinny skłonić brytyjski rząd do działania. Ostrzegają m.in. przed konsekwencjami brexitu dla pracodawców i wzywają do poszukania rozwiązań pozwalających na uzupełnienie luki, która może powstać na rynku pracy - m.in. skłonienia Brytyjczyków do podnoszenia kwalifikacji albo do stworzenia klimatu przyjaznego... robotom.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wielka Brytania: Brexit odbija się na rynku pracy. Wykwalifikowani pracownicy wyjeżdżają
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • emhyr 2017-06-29 13:18:47

    Industrie 4.0 jest juz faktem I przyspiesza. Wkrotce uprzemyslowione kraje zmierza sie z gigantyczna nadwyzka sily roboczej I zaczna sie debaty o wyplatach swiadczen dla tabunow ludzkich bez przydzialu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA