Warszawa szuka wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

• W Warszawie poszukiwane są osoby chętne do zaangażowania się w wolontariat podczas tygodnia diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży.
• Trzeba mieć 18 lat i być dyspozycyjnym przez co najmniej trzy dni wydarzeń.
• Chętni mogą się zgłaszać do 17 kwietnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa szuka wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 mar 2016 8:18


"Poszukujemy osób, które chcą i będą mogły się zaangażować właściwie we wszystkich obszarach, jakie można sobie wyobrazić. Szukamy tłumaczy, którzy będą tłumaczyli na bieżąco to, co się dzieje podczas wydarzeń centralnych, ale i tłumaczy, którzy przetłumaczą teksty. Szukamy wolontariuszy reporterów, relacjonujących na bieżąco pracę innych osób. Potrzebne są też osoby, które we współpracy z innymi będą chciały pomagać od strony technicznej, porządkowej, informacyjnej. Poszukujemy również wolontariuszy do służby liturgicznej czy muzycznej" - mówiła Karolina Błażejczyk z Centrum ŚDM Diecezji Warszawsko-Praskiej.

"W zasadzie zaangażować się może każdy. Wystarczy pokazać, jakie się ma umiejętności, a my odpowiednie miejsce dla tej osoby znajdziemy" - powiedziała.

Warszawa szuka wolontariuszy na tydzień diecezjalny Światowych Dni Młodzieży. Potrzebnych jest ok. tysiąca osób - niezależnie do wyznania czy przynależności do Kościoła katolickiego. Projekt wolontariatu realizowany jest wspólnie przez czterech partnerów: po stronie kościelnej są to archidiecezja warszawska oraz diecezja warszawsko-praska; po stronie samorządowej - Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza.

Rekrutacja na stanowisko wolontariusza

Żeby zostać wolontariuszem należy wejść na warszawską stronę Światowych Dni Młodzieży i wypełnić formularz rekrutacyjny.

Po wypełnieniu formularza kandydat na wolontariusza otrzymuje mail z kalendarzem rozmów rekrutacyjnych. W systemie, po zalogowaniu, wybiera dogodny dla siebie termin; często są to godziny późno popołudniowe czy wieczorne.

Rozmowa trwa ok. 15 minut. "Ale nie traktujmy tego jako egzaminu. Nie stajemy przed komisją rekrutacyjną, która będzie nas egzaminować. To ma być miła rozmowa, zapoznanie z kandydatem i będzie owocowała dalszą współpracą" - powiedziała Błażejczyk.

Jak tłumaczyła Aleksandra de Mezer, koordynatorka departamentu logistyczno-personalnego centrum ŚDM Diecezji Warszawsko-Praskiej, rozmowa jest potrzebna, bo wiele wyjaśnia.

"Po przeczytaniu informacji na stronie internetowej nie do końca każdy kandydat ma wyobrażanie, jak taka praca, zaangażowanie ma wyglądać. Taka rozmowa rekrutacyjna jest więc okazją do zadania pytań, wyjaśnienia wątpliwości. W trakcie rozmowy może się też okazać, że ktoś chciał być wolontariuszem w jakimś obszarze, a po okaże się, że chce to zmienić" - powiedziała.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.