PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

W tym regionie nie brakuje ratowników. Mogą zarobić dziennie 200 zł

  • Autor: PAP/jk
  • 17 cze 2022 11:44

W czasie wakacji nie będzie brakować ratowników na kąpieliskach na Warmii i Mazurach. Ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących m.in. na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorem Jeziorak czy nad Zalewem Wiślanym - ustaliła PAP w lokalnych organizacjach ratowników wodnych.

W tym regionie nie brakuje ratowników. Mogą zarobić dziennie 200 zł
Ratownicy mogą zarobić 25 zł za godzinę, co daje dzienną stawkę w wysokości 200 zł (Fot. Pixabay)
REKLAMA

Jak poinformował PAP Jarosław Sroka z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownicy będą strzec bezpieczeństwa kąpiących się w pięciu kąpieliskach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich: na dwóch kąpieliskach w Giżycku oraz w Węgorzewie, Mikołajkach i Pięknej Górze.

Ratowników w czasie sezonu wakacyjnego nie brakuje. Są nimi przede wszystkim studenci i uczniowie, którzy na czas wakacji podejmują sezonową pracę. Mogą zarobić 25 zł za godzinę, co daje dzienną stawkę w wysokości 200 zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wskazał Sroka, z naborem ratowników na sezon wakacyjny nie ma kłopotu. Natomiast Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poszukuje obecnie ratownika wodnego z aktualnymi uprawnieniami do pracy na stałe w stacji ratowniczej MOPR w Giżycku. Uprawnienia przydatne w ratownictwie wodnym będą dodatkowym atutem.

Czytaj też: 12 z 14 ratowników na L4. Aquapark zamknięty do odwołania

"Jest wakat, ponieważ zarobki na tym stanowisku nie są duże. Ratownicy po kilku miesiącach odchodzą do innych miejsc pracy, gdzie otrzymają większe wynagrodzenie" - podał Sroka.

W zachodniej części województwa, nad jez. Jeziorak także będzie pełna obsada ratowników.

"Na Jezioraku na dwóch kąpieliskach: na plażach Chodkiewicza i na Kajki mamy pełną obsadę 18 ratowników w systemie 8 godzinnym. W weekendy ratownicy będą pełnić całodobową służbę. W tym zespole jest dwóch ratowników oraz stermotorzysta z uprawnieniami ratownika" - powiedział prezes WOPR w Iławie Sławomir Michalak.

Czytaj też: Brakuje ratowników do pracy sezonowej

Wskazał, że trwają uzgodnienia z właścicielami kąpielisk w sprawie stawek dla ratowników.

W powiecie elbląskim, mimo że nie ma tam zorganizowanych kąpielisk ratownicy będą dyżurować w bazie Nadbrzeże nad Zalewem Wiślanym.

Prezes WOPR w Elblągu Bożena Ruszkowska poinformowała, że nad Zalewem Wiślanym są dzikie kąpieliska, gdzie wypoczywający kąpią się zwyczajowo. Stąd konieczność nadzoru nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców. "W stanicy dyżuruje 2 ratowników a mamy ich 17. Są wyposażeni w łodzie, w razie gdyby musieli podejmować akcje na Zalewie Wiślanym wobec żeglarzy" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tym regionie nie brakuje ratowników. Mogą zarobić dziennie 200 zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA