PARTNERZY PORTALU

W tych branżach będzie można dorobić najwięcej w 2023 roku

  • jk
  • 23 sty 2023 10:46

Z wewnętrznych danych agencji pracy Tikrow wynika, że handel, logistyka i produkcja będą w tym roku częściej zatrudniać pracowników „na godziny” niż na stałe. Najwięcej będzie można dorobić jako kasjer, magazynier czy picker (pracownik kompletujący zamówienia w magazynie)

W tych branżach będzie można dorobić najwięcej w 2023 roku
Pracownicy produkcji i magazynierzy byli elementem aż 84 proc. zleceń zrealizowanych w 2022 roku przez Tikrow dla branży produkcyjnej i logistyki (Fot. Adrian Sulyok/Unsplash)
REKLAMA
  • Jak zauważa Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow, widoczne jest ogromne zainteresowanie pracownikami zatrudnianymi ad hoc na potrzeby konkretnych projektów.
  • Tikrow zrealizowało w ubiegłym roku niemal 40 tys. zleceń, czyli dwa razy więcej niż rok wcześniej. W niemal 9 na 10 przypadków zatrudniającymi byli przedstawiciele branży retail, logistyki oraz firm produkcyjnych.
  • Ponadto firmy coraz częściej przestawiają się na planowanie grafików pracy w oparciu o smart working, elastyczne stanowiska pracy i błyskawiczne procesy rekrutacyjne.

Jak zauważa Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow, utrzymująca się od kilkunastu miesięcy dwucyfrowa inflacja, wysokie ceny energii, zawirowania na rynku związane z wojną w Ukrainie to tylko część zjawisk, którym podporządkowany był 2022 rok i które determinują działania podejmowane przez pracodawców.

- Po pierwsze, widzimy ogromne zainteresowanie pracownikami zatrudnianymi ad hoc na potrzeby konkretnych projektów. Tikrow zrealizowało w ubiegłym roku niemal 40 tys. zleceń, to dwa razy więcej niż rok wcześniej. W niemal 9 na 10 przypadków zatrudniającymi byli przedstawiciele branży retail, logistyki oraz firm produkcyjnych. Po drugie, firmy coraz częściej przestawiają się na planowanie grafików pracy w oparciu o smart working, elastyczne stanowiska pracy i błyskawiczne procesy rekrutacyjne - mówi Krzysztof Trębski.

- Po trzecie, coraz wyższe koszty stałe tworzenia etatów, m.in. w związku z podwyżką płacy minimalnej i stawki godzinowej – w styczniu i planowana w lipcu – zmuszają do szukania optymalizacji. A tańszy i szybszy proces rekrutacji pracowników na godziny gwarantuje korzystniejsze warunki obu stronom. Stąd pracodawcy chętniej będą pozyskiwać pracowników gotowych do podjęcia pracy dorywczej, których na rynku pracy jest coraz więcej. Tylko w minionym roku do bazy Tikrow średnio co 10 minut rejestrował się pracownik gotów podjąć zatrudnienie w 48h – dodaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tych branżach będzie można dorobić najwięcej w 2023 roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA