W Poznaniu brakuje pracowników. Wszystkiemu winny Amazon

Agencje pracy tymczasowej od kilku miesięcy skarżą się na brak rąk do pracy w okolicach Poznania. Winą obarczają firmę Amazon - dlaczego?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Poznaniu brakuje pracowników. Wszystkiemu winny Amazon

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 wrz 2014 10:20


Od kilku miesięcy w okolicach Poznania agencje pracy tymczasowej mają problemy ze znalezieniem pracowników dla swoich klientów. - W obrębie 60 km na zachód i północ od Poznania bardzo brakuje pracowników - potwierdza to na łamach „Gazety Wyborczej” Krzysztof Ingot z Work Service.

Czytaj też: Amazon zatrudnia przez telefon

Za taki stan rzeczy odpowiada Amazon, który w połowie września otworzył pierwsze centrum logistyczne w Polsce, właśnie w tych okolicach. - Stawki, które zaproponował Amazon, są wyższe niż oferowane do tej pory na podobnych stanowiskach przez inne firmy. Dodatkowo proponuje bezpłatny transport, posiłki za 1 zł i darmowe ubezpieczenie medyczne - mówi dla „GW” Anna Loc, menedżer poznańskiego biura Randstad.

Czytaj też: Adecco rekrutuje pracowników dla Amazona

Według nieoficjalnych informacji obecna stawka w regionie to ok. 10 zł brutto, a Amazon proponuje 13 zł brutto. Najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby po prostu podniesienie stawki, jednak pracodawcy nie chcą tego robić. Dlatego też pojawiają się pomysły, by ściągnąć pracowników z zagranicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ip 2014-12-31 13:16:00

Najlepiej tych co wyjechali na wyspy za 8,1 zł na rękę powrócą radośnie jak w spotach wyborczych PO.