PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ukraińcy zatrudniają w Polsce. Zwracają uwagę na jeden szczegół

  • jk
  • 25 sty 2023 10:57

Coraz częściej ukraińskie firmy, poszukując nowych możliwości rozwoju, decydują się na otwarcie swoich oddziałów albo w ogóle przenieść całe przedsiębiorstwa do Polski. Wyzwaniem jest znalezienie pracowników, którzy znają dobrze oba języki – polski i ukraiński.

Ukraińcy zatrudniają w Polsce. Zwracają uwagę na jeden szczegół
Departament rekrutacji Gremi Personal otrzymuje coraz więcej zapytań o specjalistycznych pracowników – głównie handlowców, księgowych i specjalistów podatkowych, ale też innych pracowników biurowych (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Ukraińskie firmy, które zdecydowały się przenieść biznes do Polski, szukają pracowników.
  • Rekrutują przede wszystkim pracowników biurowych, którzy znają się na specyfice działania polskich urzędów, rynku i zawiłości podatkowych, a także znają dobrze oba języki – polski i ukraiński. 
  • Jak zaznacza agencja Gremi Personal, zapotrzebowanie na specjalistycznych pracowników ze znajomością ukraińskiego wzrosło 10-krotnie.

Obecnie w Polsce działa ponad 25 tysięcy ukraińskich firm, które zdecydowały się przenieść swój biznes - co tworzy kolejne wyzwania dla rynku pracy, bo spółki te poszukują pracowników biurowych, którzy znają się na specyfice działania polskich urzędów, rynku i zawiłości podatkowych, a także znają dobrze oba języki – polski i ukraiński.

- W naszej agencji rekrutujemy głównie niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, ale od połowy 2022 zauważamy wzrost zainteresowania pracownikami z wykształceniem specjalistycznym oraz znajomością języka ukraińskiego. Kiedyś w ciągu roku było to średnio 200-250 zapytań rocznie, a w ciągu ostatniego pół roku zapytań było ponad 1 tys. - mówi Anna Dzhobolda, dyrektorka rekrutacji w Gremi Personal, międzynarodowej agencji zatrudnienia.

Ukraińskie firmy otwierają się obecnie w Polsce

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ukraińcy zatrudniają w Polsce. Zwracają uwagę na jeden szczegół

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA