×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ukraińcy jadą do Holandii. Przyciągają ich pensje i dobre warunki

  • km
  • 11 lip 2022 16:16

Zamknięty do tej pory rynek pracy w Holandii dla mieszkańców spoza Unii Europejskiej jest otwarty na Ukraińców, którzy ze względu na wojnę musieli opuścić swoją ojczyznę. Jak wynika z wyliczeń agencji pracy za granicą Konektia obecnie około 200 Ukraińców tygodniowo wyjeżdża z Polski do Królestwa Niderlandów, by podjąć pracę.

Ukraińcy jadą do Holandii. Przyciągają ich pensje i dobre warunki
Holandia pozwoliła na legalne zatrudnienie osób z Ukrainy na takich samych warunkach jak mieszkańców krajów UE (fot. Pixabay)
REKLAMA

Holandia otworzyła granice i pozwoliła na legalne zatrudnienie osób z Ukrainy na takich samych warunkach jak mieszkańców krajów UE. Ukraińcy otrzymują holenderski pesel i mogą rozpocząć pracę.

- Ukraińcy zatrudnienie znajdują główne w magazynach, przy produkcji w fabrykach lub w szklarniach. W przypadku gdy posiadają wąską specjalizację, doświadczenia i znają język, mogą liczyć na propozycje posady na stanowisku, np. spawacza czy operatora maszyn - wyjaśnia Katarzyna Kilanowska, CEO Konektii.

Liczba uchodźców, którzy oprócz azylu pragną znaleźć również nowe źródło utrzymania w Holandii stale rośnie. Przyciągają ich nie tylko konkurencyjne stawki, ale także dobre warunki zakwaterowania, które powinno zostać sprawdzone przez przedstawicieli agencji pracy.

- W każdym kraju mamy swoich przedstawicieli, którzy czuwają nad uczciwością pracodawców i zapewnienia dobrych warunków zakwaterowania. Znamy się z każdym właścicielem firmy, w których zatrudniani są osoby zgłaszające się do naszej agencji. Na miejscu stacjonują koordynatorzy z Polski i Ukrainy, którzy pomagają uchodźcom w dopełnieniu formalności - dodaje Katarzyna Kilanowska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ukraińcy jadą do Holandii. Przyciągają ich pensje i dobre warunki
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Annetka 2022-07-11 21:02:04

    NIEpolecam "KONEKTIA" (KATARZYNA KILANOWSKA). NIE zapłaciła uzgodnionej płatności. I umie KŁAMAĆ.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA