Uchodźcy: Niemcy wzmocniły kontrole na granicy ze Szwajcarią

Niemcy wzmocniły kontrole na swojej granicy ze Szwajcarią ze względu na rosnącą liczbę imigrantów z tego kierunku - podała szwajcarska gazeta "Neue Zuericher Zeitung".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uchodźcy: Niemcy wzmocniły kontrole na granicy ze Szwajcarią

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

22 sie 2016 8:14


Berlin skierował na granicę ze Szwajcarią dodatkowe siły: 90 funkcjonariuszy straży granicznej i 40 policjantów - powiedział "NZZ" minister finansów Szwajcarii Ueli Maurer.

Od początku roku ze Szwajcarii do Niemiec nielegalnie przedostało się według źródeł szwajcarskich 3385 imigrantów, co oznacza wzrost o 40 proc. w porównaniu z rokiem 2015.

Niemieckie MSW potwierdziło wzrost liczby uchodźców przekraczających nielegalnie szwajcarsko-niemiecką granicę. Dziennie dochodzi do około 50 naruszeń granicy - twierdzi Berlin.

Przyczyną wzrostu presji na ten odcinek granicy jest zdaniem władz niemieckich zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego, którym do wiosny przedostawała się większość imigrantów z Bliskiego Wschodu.

"NZZ" spekuluje, że do wzrostu liczby nielegalnych imigrantów w Niemczech mogły przyczynić się władze Szwajcarii. Umieszczają one imigrantów wjeżdżających z Włoch w ośrodkach położonych przy granicy z Niemcami. Do końca lipca z tych ośrodków "zniknęło" ponad 4,8 tys. osób; większość z nich wyjechała zapewne do Niemiec - przypuszcza "NZZ".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kika 2016-08-22 09:31:16

no ale jak sie to ma do zaproszen kanclerz Merkel