PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tysiące emigrantów trafi do Polski

  • Autor: PAP/AT
  • 2 cze 2017 6:25

Europa Zachodnia przykręca śrubę emigrantom. Dla Polski oznacza to powrót tysięcy "starych" uchodźców.

Tysiące emigrantów trafi do Polski
Emigranci masowo traktują Polskę jako przystanek i bramę Europy (fot.pixelio.de)
REKLAMA

Polska musi się spodziewać przyjazdu nawet kilkunastu tysięcy cudzoziemców, którzy złożyli w Polsce wniosek o ochronę międzynarodową, ale z niej nie skorzystali i uciekli do Europy. To głównie Rosjanie narodowości czeczeńskiej - wynika z danych Urzędu do spraw Cudzoziemców przygotowanych dla "Rzeczpospolitej".

Procedury dublińskie zobowiązują państwo członkowskie, w którym cudzoziemiec złożył wniosek o ochronę międzynarodową, o dokończenie procedury rozpatrzenia wniosku. Mówiąc wprost: tam gdzie emigrant złożył wniosek, tam musi czekać na jego rozpatrzenie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tak się jednak nie dzieje. Emigranci masowo traktują Polskę jako przystanek i bramę Europy - na granicy składają wniosek o ochronę, po czym, nie czekając na decyzję, jadą do bogatych państw Europy, głównie do Niemiec. To niezgodne z prawem, ale praktycznie bez sankcji dla cudzoziemca. Urząd do spraw Cudzoziemców ich wniosek musi więc umorzyć - pisze "Rzeczpospolita".

W ubiegłym roku Urząd ds. Cudzoziemców wydał na pomoc socjalną dla ponad 4 tys. cudzoziemców aż 63,9 mln zł (przysługuje każdemu cudzoziemcowi, który złożył wniosek o ochronę). To koszty noclegu, kieszonkowego, wyżywienia przez cały czas procedury, która trwa co najmniej sześć miesięcy. Łatwo policzyć, że 16 tys. osób to ćwierć miliarda złotych - czytamy w "Rz".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tysiące emigrantów trafi do Polski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA