×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tylko 1/5 polskich firm nie zatrudnia Ukraińców

 • jk
 • 23 maj 2023 10:40

Ponad 80 proc. polskich przedsiębiorstw zatrudnia obywateli Ukrainy - wynika z badania Centrum Analitycznego Gremi Personal.

Tylko 1/5 polskich firm nie zatrudnia Ukraińców
18 proc. firm zatrudnia wysoko wykwalifikowanych Ukraińców i tyle samo zatrudnia niewykwalifikowanych (Fot. Bohdan Komarivskyi/Unsplash)
REKLAMA
 • W 36 proc. firm liczba Ukraińców waha się od 10 do 20 proc. całego personelu. 1/3 (30 proc.) firm zatrudnia mniej niż 10 proc. obywateli Ukrainy.
 • Niemal połowa firm (43 proc.) odpowiedziała, że Ukraińcy w ich firmach pracują zarówno w zawodach wymagających wysokich kwalifikacji, jak i zawodach o niskich kwalifikacjach.
 • 66 proc. respondentów przyznało, że Ukraińcy szybko zaadoptowali się do nowych warunków pracy i nie miało trudności w aklimatyzacji.

Wyniki badania Centrum Analitycznego międzynarodowej agencji zatrudnienia Gremi Personal nie są zaskakujące.

- W niemal każdej firmie w Polsce pracują obywatele Ukrainy. Przed wybuchem rosyjskiej wojny stanowili największą migrację zarobkową, a po wojnie - największą społeczność uchodźczą. - komentuje Vitaliya Korsun, dyrektorka działu współpracy Gremi Personal.

W 36 proc. firm liczba Ukraińców waha się od 10-20 proc. całego personelu. 1/3 (30 proc.) firm zatrudnia mniej niż 10 proc. obywateli Ukrainy. Co 10 firma zatrudnia od 20-40 proc. Ukraińców, a zaledwie 5 proc. firm odpowiedziało, że zatrudnia ponad 50 proc. Ukraińców.

Niemal połowa respondentów (43 proc.) odpowiedziała, że Ukraińcy w ich firmach pracują zarówno w zawodach wymagających wysokich kwalifikacji, jak i zawodach o niskich kwalifikacjach. 18 proc. firm zatrudnia wysoko wykwalifikowanych Ukraińców i tyle samo zatrudnia niewykwalifikowanych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Tylko 1/5 polskich firm nie zatrudnia Ukraińców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Tyhh 2023-05-26 06:27:01

  Najgorsze, że to Polak Polakowi robi

 • Historyk 2023-05-24 23:27:49

  Z czego się cieszyć i o czym rozprawiać ? Skoro państwo dopłaca to lepiej zatrudnić Ukraińca a zwolnić swojego. Znam firmy które tak prowadzą "rotację". Niczym czystki. Wracamy do historii która lubi się powtarzać bo nie uczyć w historii Polski. Czeka nas jeszcze wynarodowienie nie trzeba rozbioru . Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA