×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tych specjalistów szukano najczęściej w 2022 roku. Jedna branża z ponad 100-proc. wzrostem

  • jk
  • 8 lut 2023 20:00

W 2022 r. na platformie Oferteo złożonych zostało prawie 1,8 mln potwierdzonych zleceń dotyczących usług wykonawców. Wiodące kategorie związane są przede wszystkim z odnawialnymi źródłami energii, remontami oraz usługami księgowymi.

Tych specjalistów szukano najczęściej w 2022 roku. Jedna branża z ponad 100-proc. wzrostem
Z danych Oferteo wynika, że w ubiegłym roku na platformie zamieszczono prawie 1,8 mln zleceń, a wartość zleceń wzrosła o ponad 25 proc. (Fot. Corinne Kutz/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Z danych Oferteo wynika, że w ubiegłym roku na platformie zamieszczono prawie 1,8 mln zleceń, a wartość zleceń wzrosła o ponad 25 proc.
  • Największy wzrost uzyskanych zleceń dotyczył specjalistów świadczących usługi w zakresie pomp ciepła. Kategoria ta zwiększyła się o 117 proc. w porównaniu do 2021 r.
  • Na brak zainteresowania nie mogli również narzekać księgowi.

2022 rok był niezwykle dynamiczny dla wielu branż. Napięta sytuacja geopolityczna oraz rosnąca inflacja odcisnęły piętno na polskiej gospodarce. Jak wpłynęło to na branżę usługową, która z reguły szybko reaguje na wszelkie zmiany? Kondycji tego sektora postanowiła przyjrzeć się platforma Oferteo, która łączy zleceniodawców z wykonawcami w prawie 900 kategoriach.

Platforma Oferteo podsumowała swoją działalność w 2022 r. Z danych Oferteo wynika, że w ubiegłym roku na platformie zamieszczono prawie 1,8 mln zleceń, a wartość zleceń wzrosła o ponad 25 proc.

- Funkcjonujemy na szczególnym rynku, jakim są usługi w modelu na żądanie, gdzie to zleceniodawcy określają swoje potrzeby, a wykonawcy składają im dostosowane oferty. Szeroki przegląd kategorii daje jednak nam pewien obraz całości dotyczący tego rynku. Mimo trudnego otoczenia gospodarczego, przez ostatni rok na naszej platformie obserwowaliśmy rosnącą aktywność użytkowników, co przełożyło się na wzrost zamieszczonych zleceń. Wynika to przede wszystkim z poczynionych przez nas inwestycji w promocję oraz działania SEO. Według analiz Infiniti Research wartość polskiego rynku usług na żądanie w 2021 r. miała osiągnąć wzrost na poziomie ponad 25 proc. Jesteśmy zadowoleni, że również w 2022 r. dynamika Oferteo osiągnęła podobny poziom – komentuje Karol Grygiel, członek zarządu, odpowiedzialny za pion marketingu.

OZE cały czas popularne, pompy ciepła idą na rekord

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tych specjalistów szukano najczęściej w 2022 roku. Jedna branża z ponad 100-proc. wzrostem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA