Turystyka: Rynek czasu wolnego daje miejsca pracy

• Hotele, parki rozrywki, ogólnie pojęta turystyka - przemysł czasu wolnego to potężna i bardzo szybko rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki. Ile jest wart ten rynek?
• Czy na takim biznesie da się dobrze zarobić? Gdzie i jak Polacy odpoczywają najchętniej?
• To temat jednej z sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Turystyka: Rynek czasu wolnego daje miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

28 kwi 2016 8:49


Rynek usług związanych z wypoczynkiem i rozrywką w Polsce jest dziś warty blisko 80 mld zł wobec 50 mld zł pięć lat temu. Zarabiamy coraz lepiej, przeznaczając jeszcze większe pieniądze na hobby i przyjemności jak sport, restauracje, podróże czy luksusowe hotele. Po dynamice wzrostu naszych wydatków widać jak na dłoni, że sektor ten ma wielkie perspektywy.

Apetyt Polaków na aktywne spędzanie wolnego czasu to woda na młyn dla inwestorów budujących infrastrukturę, w tym hotelarzy. W 2015 roku w naszym kraju było już prawie 2,5 tys. hoteli. To jednak tylko kawałek noclegowego tortu. Jeśli dodamy do tego nieskategoryzowane obiekty, to według GUS, liczba ta przekracza 10 tys.

Czytaj też: Turystyka biznesowa i przejazdowa: Dzięki niej powstało 30 tys. miejsc pracy w Polsce

Polacy pokochali aktywne spędzanie czasu wolnego, a w kolejnych latach będzie ich stać na wiele więcej. Z raportu KPMG pt. „Rynek dóbr luksusowych w Polsce” wynika, że w tym roku liczba zamożnych i bogatych osób, czyli zarabiających powyżej 7,1 tys. zł brutto, może po raz pierwszy przekroczyć milion, a rok później ich łączne dochody sięgną około 200 mld zł. Nic, tylko inwestować w przemyśle czasu wolnego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.