×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Toys R Us upadło, a mimo to na Święta zwiększy zatrudnienie

  • Autor: GP
  • 22 wrz 2017 10:55

Firma amerykańska Toys R Us przygotowuje się do zatrudnienia pracowników tymczasowych na sezon świąteczny.

Toys R Us upadło, a mimo to na Święta zwiększy zatrudnienie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Bankructwo spowodowane 5 mld dolarów długu nie jest równoznaczne z natychmiastowym zakończeniem sprzedaży i zwolnieniami.

• Media nie informują o dokładnej liczbie pracowników, których zatrudni Toys R Us, ale mówi się o około 10 tysiącach osób potrzebnych na Święta.

• Szef firmy Dave Brandon uzasadnił, że wniesienie wniosku o bankructwo pozwoli na elastyczność w nadchodzących miesiącach, która przełoży się na zmniejszenie negatywnych skutków długu.

 

Rynek detalicznej sprzedaży bezpośredniej przeżywa potężny kryzys w USA, co jest spowodowane wypieraniem w tym kraju stacjonarnych sklepów przez sprzedaż internetową. Jak informował portal wnp.pl we wtorek (19 września), ostatnim objawem tego trendu było bankructwo sieci zabawkowej Toys R Us.

Spółka ogłosiła upadłość w wyniku sięgającego blisko 5 mld dolarów długu. Firma była, do września, największym na świecie dystrybutorem zabawek. Upadłość dotknie sieć w USA i Kanadzie. I choć przyszłość przedsiębiorstwa w dalekiej perspektywie jest zagrożona, to w dającej się przewidzieć przyszłości będzie ona działać. Więcej, zatrudni ludzi.

W czwartek (21 września) amerykański portal ekonomiczny finance.yahoo.com poinformował, że Toys R Us chce na święta zwiększyć zatrudnienie.

- Nie wyznaczono dokładnej liczby pracowników, których chce się przyjąć do pracy w całym kraju - pisało amerykańskie medium powołując się na rzecznika sieci dystrybuującej zabawki. - Toys R Us obecnie zatrudnia około 40 tysięcy osób. Mówi się, że na święta dołączy do tej grupy jeszcze 10 tysięcy pracowników.

Firma Toys R Us przez kilka dekad działalności rozbudowała działalność na Kanadę, Europę, Australię, Azję i Afrykę, źródło: David Reber/.flickr.com/CC BY-SA 2.0
Firma Toys R Us przez kilka dekad działalności rozbudowała działalność na Kanadę, Europę, Australię, Azję i Afrykę, źródło: David Reber/.flickr.com/CC BY-SA 2.0

Będą oni czasowo zatrudnieni w takich ośrodkach jak Nowy Jork, Los Angeles i Chicago. Dołączy do nich też dwa i pół tysiąca pracowników dedykowanych sieci transportowej DHL, która obsługuje transport zabawek dla Toys R Us. Ci będą pracować w centrum dystrybucyjnym w Groveport w Ohio. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Toys R Us upadło, a mimo to na Święta zwiększy zatrudnienie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA