PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Świnoujście, Mielno i Kołobrzeg z pełną obsadą ratowników

W nadmorskich Świnoujściu, Mielnie i Kołobrzegu samorządy skompletowały pełne obsady ratowników, które będą strzegły bezpieczeństwa wypoczywających nad morzem.

  • Autor: PAP/KM
  • 26 cze 2019 12:07
Świnoujście, Mielno i Kołobrzeg z pełną obsadą ratowników
W nadmorskich Świnoujściu, Mielnie i Kołobrzegu samorządy skompletowały pełne obsady ratowników (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Na czterech świnoujskich kąpieliskach w sezonie będzie pracowało łącznie 40 osób.
  • Stanowiska ratownicze będą w Mielnie, Sarbinowie, Łazach, Chłopach, Mielenku i Gąskach.
  • W Kołobrzegu od 22 czerwca ratownicy strzegą plaż na czterech stanowiskach. Od 1 lipca startuje siedem kolejnych wież.

- W Świnoujściu mamy już skompletowaną pełną obsadę ratowników - poinformowała kierownik kąpielisk w Świnoujściu Ewa Wileńska. Jak dodała, "nie mieliśmy z tym problemu, ponieważ od czterech sezonów współpracujemy z tą samą ekipą ratowników".

Na czterech świnoujskich kąpieliskach w sezonie będzie pracowało łącznie 40 osób. Część tamtejszych kąpielisk jest już otwarta, pozostałe ruszą 1 lipca.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Stawka wynagrodzenia dla ratownika wynosi 18 zł brutto na godzinę. Ratownicy pracują osiem godzin dziennie, ale później biorą także udział w patrolach trwających do godziny 21, które są płatne osobno - dodała Wileńska.

W gminie Mielno w mieście 15 czerwca uruchomione zostało jedno stanowisko ratownicze na głównej plaży, przy wejściu od ul. Kościuszki. Kolejne 13 stanowisk - cztery w Mielnie, w tym jedno w dzielnicy Unieście, po trzy w Sarbinowie i Łazach oraz po jednym w Chłopach, Mielenku i Gąskach - zacznie funkcjonować od 1 lipca.

Jak zapewnia rzecznik Urzędu Miejskiego w Mielnie Mirosława Diwyk-Koza gmina będzie mieć "pełną obsadę ratowników", a potrzebuje ich 75.

- Nie mieliśmy problemu ze skompletowaniem zespołu. Od lat mamy stały team, którym kieruje Leszek Pytel. To się sprawdza. Ratownicy do nas wracają, do ludzi, do miejsca - podkreśliła Diwyk-Koza.

W mieleńskiej gminie za pełny przepracowany miesiąc ratownik zarobi od 3500 zł do 4000 zł, starszy wieży od 4000 zł do 4500 zł, a starszy kąpieliska od 4500 zł do 5000 zł (stawki brutto). Przyjezdnym zapewnione zostanie lokum, wszyscy otrzymają służbową odzież.

W Kołobrzegu od 22 czerwca ratownicy strzegą plaż na czterech stanowiskach.

- Od 1 lipca startuje siedem kolejnych wież, łącznie będzie ich 11. I taki stan pozostanie do 19 sierpnia. Następnie sześć z nich zostanie wygaszonych i taki stan będzie do końca sierpnia - poinformował dyrektor MOSiR w Kołobrzegu Jacek Banasiak.

W Kołobrzegu ratownik może liczyć miesięcznie na wynagrodzenie w kwocie 4100 zł, starszy wieży na 4500 zł, a starszy plaży 5000 zł (stawki brutto). Do tego należy doliczyć dodatki funkcyjne oraz ewentualne premie, o których przyznaniu decyduje kierownik kąpieliska. MOSiR zapewnia ratownikom codzienny obiad, noclegi przyjezdnym, których jest większość oraz odzież, która po miesiącu użytkowania przechodzi na ich własność.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Świnoujście, Mielno i Kołobrzeg z pełną obsadą ratowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA