PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Święta to dobry czas dla pracowników tymczasowych

  • Autor: PAP/RAF
  • 6 gru 2019 11:31

Okres przedświąteczny to dobry moment dla pracowników tymczasowych. Zwiększony popyt na pracowników zgłasza szczególnie branża logistyczna. Potrzebni są kurierzy, magazynierzy, pracownicy gastronomii. Jak co roku na dodatkowy zarobek mogą liczyć osoby, które wcielą się w rolę św. Mikołaja, elfa czy śnieżynki.

Święta to dobry czas dla pracowników tymczasowych
Adobe Stock
REKLAMA
  • Najsilniej stawki wzrosły w branży logistycznej, centrach dystrybucyjnych i firmach kurierskich. Jest to o 5-10 proc. więcej rok do roku. 
  • W handlu w końcówce roku zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników związane jest z inwentaryzacjami w sklepach, otwarciem nowych punktów handlowych i planowanymi wyprzedażami. 
  • Na znalezienie pracy dorywczej ciągle jeszcze mogą liczyć animatorzy. Jak podkreślił ekspert, dziś, żeby wcielić się w rolę św. Mikołaja, elfa czy śnieżynki, nie wystarczy się już tylko przebrać.

Jak informuje Mateusz Żydek z agencji zatrudnienia Randstad, najsilniej stawki wzrosły w branży logistycznej, centrach dystrybucyjnych i firmach kurierskich. Jest to o 5-10 proc. rok do roku.
W przypadku handlu obserwowany jest nieznaczny wzrost, przede wszystkim w największych aglomeracjach. 

W handlu widać też mniejsze niż w poprzednich latach zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. "Ta branża w tym roku układa sobie grafiki bazując na stałej załodze. Na mniejsze zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników wpłynął m.in. zakaz handlu w niedzielę. Liczba niedziel handlowych w okresie listopad-grudzień jest mniejsza niż rok temu. Poza tym zmieniają się nasze przyzwyczajenia. Z roku na rok obserwujemy spadek znaczenia sklepów stacjonarnych na rzecz handlu on-line. Stąd też większe zapotrzebowanie na pracowników centrów logistycznych" - wyjaśnił ekspert Randstad. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W handlu w końcówce roku zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników związane jest z inwentaryzacjami w sklepach, otwarciem nowych punktów handlowych i planowanymi wyprzedażami. Końcówka roku będzie też gorąca w centrach magazynowych. "Praca dorywcza może być wtedy lepiej płatna. Nie każdy chce w końcu pracować w Sylwestra" - powiedział Mateusz Żydek. 

Coraz popularniejsze są spotkania świąteczne organizowane przez firmy. Ma to wpływ na wzrost ofert pracy dorywczej w gastronomii. Dotyczy to zwłaszcza obsługi kelnerskiej. 

Czytaj też: Św. Mikołaj szuka pracowników

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Święta to dobry czas dla pracowników tymczasowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA