Święta dają pracę. Wzrost zatrudnienia nawet o 20 proc.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W sklepach pojawią się zwiastujące je choinki, lampki, bombki i… kolejki. Wzmożony ruch w sklepach jest bodźcem dla rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Święta dają pracę. Wzrost zatrudnienia nawet o 20 proc.

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 lis 2013 12:11


Boże Narodzenie to okres, w którym zauważyć można zdecydowany wzrost sprzedaży niemal wszystkiego. Kupujemy zabawki, ubrania, sprzęt elektroniczny, AGD, książki, artykuły spożywcze. Dla niektórych produktów i usług Święta to zdecydowanie najlepszy okres w roku. Przykład - karp.

W listopadzie i grudniu stawy ożywają, nie tylko za sprawą ryb, ale również pracowników tymczasowych, dzięki którym przedsiębiorcy są w stanie sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na produkty. Podobnie ma się sprawa ze sklepami, które muszą zatrudnić dodatkowe osoby dbające o ekspozycje, promujące określone produkty, czy pakujące prezenty.

Pracowników na krótki okres szukają też firmy transportowe, które w tym okresie są również mocniej obciążone. Zatrudnienie dodatkowych pracowników to z jednej strony konieczność, z drugiej mocno angażujący proces, dlatego wielu przedsiębiorców oddaje tę sprawę w ręce profesjonalistów.

- Święta Bożego Narodzenia to zdecydowanie korzystny okres dla rynku pracy. Rośnie zapotrzebowanie na produkty, a wraz z nim na pracowników. Szacuje się, że w roku 2013 zanotujemy wzrost zatrudnień podobny do zeszłorocznego, czyli ponad 20 proc. - podkreśla Aneta Bugańska, koordynator wrocławskiego oddziału agencji pracy tymczasowej Uniapol.

- Z roku na rok coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usługi ułatwiającej zatrudnienie jaką jest leasing pracowniczy. Dzięki tej usłudze, firmy mogą zatrudnić dodatkowe osoby na taki okres jaki potrzebują, bez konieczności poszukiwania kandydatów, czy przygotowywania dokumentacji. Przedsiębiorcy zajmują się realizacją zleceń, my znajdujemy osoby mogące im w tym pomóc. To rozwiązuje wiele problemów - dodaje Bugańska.

Rozwiązania takie jak leasing pracowniczy są korzystne dla obu stron. Przedsiębiorca nie musi zajmować się uporczywymi kwestiami formalnymi, a pracownik zatrudniany jest przez agencję pracy na umowę o pracę, dzięki czemu przysługują mu pełne ubezpieczenie i świadczenia za przepracowany okres. To stosunkowo nowe na naszym rynku rozwiązanie, zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza w okresie świąt oraz wakacji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.