PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Spek otwiera się na pracowników z Armenii

  • km
  • 5 gru 2022 15:13

Agencja pośrednictwa pracy Spek jako pierwsza tego typu firma z Polski otworzyła spółkę Spek Global Arm w stolicy Armenii Erywaniu. Liczy na pozyskanie pracowników z tego kraju, a także na możliwość rekrutacji z bliskich Armenii, ale znacznie większych rynków takich jak Uzbekistan i Kazachstan. Firma przygotowuje się także do otwarcia własnych spółek rekrutacyjnych w Chinach i w Pakistanie.

Spek otwiera się na pracowników z Armenii
Stolica Armenii Erywań (fot. Levon Vardanyan/Unsplash)
REKLAMA

- To wielki sukces i ogromna przyjemność być pionierem i pierwszą Polską firmą w sektorze HR, która otworzyła własną spółkę w Armenii i stworzyła struktury w celu pozyskiwania pracowników z tego kraju – mówi prezes Speka Przemysław Hermański. 

Armenię zamieszkuje blisko 3 mln osób. Liczba bezrobotnych oscyluje od lat w granicach 18-21 proc.

Zobacz: Nie możemy uzależniać się od pracowników z Ukrainy

Otwarcie filii w Armenii jest efektem współpracy firmy z Izbą Przemysłowo-Handlową Polska-Azja.

- Działania Spek w aspekcie pozyskiwania świetnych i profesjonalnych w swoich zawodach kadr dla polskich firm z krajów o bliskiej nam kulturze, relacji międzyludzkich należy docenić i wesprzeć. Z powodów demograficznych w wielu specjalnościach w transporcie, przemyśle i budownictwie długo jeszcze będziemy poszukiwać brakujących polskim firmom kadr. Import wykwalifikowanej kadry na przykład z Krajów Azji Centralnej czy Kaukazu to także jedna ze skutecznych form internacjonalizacji dla polskich firm i zwiększenia przestrzeni do eksportu polskich produktów i usług  - wyjaśnia Janusz Piechociński w latach 2012-2015 wicepremier i minister gospodarki.

Czytaj też: Kobiety pójdą do wojska. Rząd chce szybko przyjąć nowe przepisy

To nie koniec. Sytuacja na rynku wymaga od agencji pracy poszukiwania pracowników w coraz odleglejszych krajach. Do takich należą np. Indie czy Nepal.

- Zwracamy już uwagę także na takie kraje jak Chiny czy Pakistan. Rynek Chiński to znacznie więcej kadr wykwalifikowanych, których w Polsce i w Europie brakuje najwięcej. W najbliższym czasie planujemy podjąć działania w kierunku otwarcia własnych spółek również w tych państwach - powiedział Hermański. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Spek otwiera się na pracowników z Armenii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA