PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Śląsk i Dolny Śląsk. Tutaj pracodawcy masowo rekrutują pracowników tymczasowych

  • Justyna Koc
    jk
  • 20 cze 2017 11:25

Spośród 7313 pracowników tymczasowych przejętych przez pracodawców na stałe prawie połowa (dokładnie 3273 osoby) została zatrudniona w województwach Śląskim oraz Dolnośląskim.

Śląsk i Dolny Śląsk. Tutaj pracodawcy masowo rekrutują pracowników tymczasowych
- Śląsk jest tradycyjnie postrzegany jako przemysłowe serce Polski, co potwierdzają nasze dane – komentuje Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland. (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

• W 2016 r. najwięcej pracowników znalazło stałe zatrudnienie w branży produkcyjnej, gdzie pracodawcy przejęli 1945 osób.

• Pracownicy tymczasowi byli pozyskiwani także w sektorze magazynowym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Rekrutowano głównie na Śląsku i Dolnym Śląsku, gdzie rynek pracownika jest najbardziej widoczny.

 

Województwa dolnośląskie oraz śląskie odnotowały na koniec 2016 roku wyjątkowo niskie bezrobocie, odpowiednio 7,3 proc. oraz 6,6 procent (dane GUS). Oznacza to znacznie niższy współczynnik bezrobocia niż wskaźnik dla całego kraju, który w grudniu 2016 wynosił 8,3 procent (dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).

Śląskie rekrutuje

Najwięcej pracowników znalazło stałe zatrudnienie w branży produkcyjnej, gdzie pracodawcy przejęli 1945 osób. Duże przesunięcia miały miejsce w Tychach (348 osób), Żywcu (324), Gliwicach (314) oraz Sosnowcu (287 osób).

– Poszukiwano rozmaitych stanowisk, przede wszystkim wiążących się z operowaniem maszynami oraz liniami produkcyjnymi. Śląsk jest tradycyjnie postrzegany jako przemysłowe serce Polski, co potwierdzają nasze dane – komentuje Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland.

Praca dla magazyniera

Pracownicy tymczasowi byli pozyskiwani także w sektorze magazynowym. Stałą pracę poprzez ten kanał znalazło dokładnie 1260 osób, z czego 1136 w samym Wrocławiu.

– Zapotrzebowanie na pracowników rodzić ma przede wszystkim obecność centrów logistycznych w okolicy Wrocławia. Dzięki dogodnej lokalizacji niedaleko węzła komunikacyjnego oraz bliskości zachodniej granicy, jest to miejsce wybierane przez wiele podmiotów logistycznych – komentuje Anna Wicha.

– Praca na magazynie ma określoną specyfikę, przez co pracownik ma do wyboru stanowiska z podobnymi obowiązkami i wynagrodzeniem, zmienia się tylko pracodawca. Oznacza to, że znalezienie i utrzymanie dobrego pracownika jest w tym segmencie bardzo trudne - dodaje.

Coraz trudniej na rynku pracy

Ekspertka podkreśla, że rynek pracownika panujący w całym kraju jest bardzo widoczny właśnie na Śląsku i Dolnym Śląsku. Pracodawcy, którzy poszukują nowych ludzi, muszą z tego względu sięgać po coraz bardziej innowacyjne metody zatrudniania.

– Z perspektywy pracodawcy pracownik tymczasowy jest wypróbowany oraz wdrożony w specyfikę pracy. Można z nim wcześniej porozmawiać i zobaczyć go w akcji. Dlatego praca tymczasowa to świetne narzędzie pozyskiwania talentów na wysoce konkurencyjnym rynku – podsumowuje Anna Wicha.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Śląsk i Dolny Śląsk. Tutaj pracodawcy masowo rekrutują pracowników tymczasowych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA