Ryszard Czarnecki: Żadnych uchodźców, żadnych imigrantów w Polsce

Nie będziemy przyjmować żadnych uchodźców, żadnych imigrantów wbrew polskiej opinii publicznej do Polski - powiedział poseł do PE Ryszard Czarnecki (PiS).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ryszard Czarnecki: Żadnych uchodźców, żadnych imigrantów w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 kwi 2017 10:08


• Rząd RP, rząd Prawa i Sprawiedliwości, nie da się zaszantażować, nie da się sterroryzować - powiedział poseł do PE Ryszard Czarnecki (PiS).

• Żadnych uchodźców, żadnych imigrantów wbrew polskiej opinii publicznej do Polski nie będziemy przyjmować - wyjaśnił.

• Podkreślił, że "obawia się ostrych nacisków na Polskę w kontekście przyjmowania imigrantów, głównie spoza Europy, głównie islamskich".

• Temat imigracji zostanie poruszony na sesji "Wyzywania demograficzne" jaka odbędzie się na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach 12 maja.

Czarnecki, który był gościem radiowej Jedynki, odnosił się do zapowiedzi Komisji Europejskiej, która na początku marca zagroziła, że rozpocznie postępowania o naruszenie unijnego prawa wobec krajów, które do września br. nie zwiększą liczby przyjmowanych uchodźców w ramach unijnego programu relokacji. We wrześniu 2015 r. kraje UE zobowiązały się do przejęcia od Grecji i Włoch w ciągu dwóch lat co najmniej 98 tys. uchodźców. Każdemu krajowi przypisano liczbę uchodźców, którzy mają zostać przyjęci.

Poseł do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że "obawia się ostrych nacisków na Polskę w kontekście przyjmowania imigrantów, głównie spoza Europy, głównie islamskich". Przypomniał, że już wcześniej KE proponowała karanie grzywną tych krajów, które odmówią przyjmowania imigrantów. Zaznaczył, że teraz "zmieniła tego bejsbola w postaci grzywny na innego w postaci ewentualnego odbierania środków unijnych".

Czytaj też: Minister do migrantów: Jeśli wam źle w Europie to idźcie gdzie indziej

"Rząd RP, rząd Prawa i Sprawiedliwości, nie da się zaszantażować, nie da się sterroryzować. Żadnych uchodźców, żadnych imigrantów wbrew polskiej opinii publicznej do Polski nie będziemy przyjmować" - powiedział.

We wrześniu br. wygasa przyjęty w 2015 r. program relokacji, w którym kraje Unii Europejskiej zobowiązały się do przejęcia od Grecji i Włoch w ciągu dwóch lat co najmniej 98 tys. uchodźców. Każdemu krajowi przypisano liczbę uchodźców, którzy mają zostać przyjęci. Do tej pory jednak relokowano niespełna 15 tys. osób. Słowacja i Węgry zaskarżyły te decyzje do Trybunału Sprawiedliwości UE, a polskie władze poparły tę skargę. Według decyzji Polska powinna przyjąć w sumie ok. 6,3 tys. uchodźców.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.