×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rynek pracy czasowej będzie się konsolidował? "W 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji"

Gi Group inwestuje w spółkę Work Service. To kolejna transakcja na rynku firm rekrutacyjnych w Polsce i CEE. I choć pozostałe duże agencje pracy, pomimo niesprzyjającego rynku, mają się dobrze, to jednak sektor w Polsce jest szalenie rozdrobniony.

Rynek pracy czasowej będzie się konsolidował? "W 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji"
Na europejskim rynku zauważalne są tendencje konsolidacyjne, szczególnie w obszarze pracy tymczasowej. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Gi Group przejmie pakiet kontrolny akcji w Work Service i zainwestuje kwotę 210,2 mln zł.
  • Jak zauważa Paweł Gniazdowski, szef DBM Polska, na europejskim rynku zauważalne są tendencje konsolidacyjne, szczególnie w obszarze pracy tymczasowej - inwestycja Gi Group w spółkę Work Service może być odzwierciedleniem tego trendu.
  • Z kolei Michał Młynarczyk, prezes Devire zaznacza, że w 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji mających na celu konsolidację podmiotów w branży.

W czwartek (13 lutego) zarząd Work Service podpisał warunkową umowę inwestycyjną z Gi Group, która działa w obszarze zatrudnienia tymczasowego i stałego, poszukiwania i selekcji, doradztwa i szkoleń HR oraz usług uzupełniających. Firma jest obecna w 29 krajach na całym świecie. Działa m.in. w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2007 r. zakończyła swoją pierwszą akwizycję w Polsce. Niedawno natomiast przejęła Grafton Europe, markę działającą w obszarze Search & Selection działającą w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

- Na europejskim rynku zauważalne są tendencje konsolidacyjne, szczególnie w obszarze pracy tymczasowej. Inwestycja Gi Group w spółkę Work Service może być odzwierciedleniem tego trendu. O ile pamiętam, już ponad 10 lat temu słyszeliśmy o europejskich ambicjach włoskiej grupy Gi i aspirowania do konkurowania z Adecco czy Randstadem w globalnej skali. Być może umowa z Work Service, która jest znaczącą polską spółką, to krok w kierunku realizacji tego planu i rozszerzenia działalności w Europie Środkowej – komentuje Paweł Gniazdowski, country manager Lee Hecht Harrison DBM Polska.

O konsolidacji rynku mówi także w rozmowie z PulsHR.pl Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający firmą rekrutacyjną i outsourcingową Devire.

- Widać, że zainteresowanie międzynarodowych inwestorów branżowych wciąż rośnie. To już kolejna transakcja na rynku firm rekrutacyjnych w Polsce i CEE. Polski rynek jest szalenie rozdrobniony. Szacuje się, że w branży działa już ponad 9 tys. podmiotów – niewiele mniej niż w Niemczech. Niewątpliwie w 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji mających na celu konsolidację podmiotów – ocenia Michał Młynarczyk.

Koniec kłopotów Work Service?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rynek pracy czasowej będzie się konsolidował? "W 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA