PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Rynek pracy czasowej będzie się konsolidował? "W 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji"

Gi Group inwestuje w spółkę Work Service. To kolejna transakcja na rynku firm rekrutacyjnych w Polsce i CEE. I choć pozostałe duże agencje pracy, pomimo niesprzyjającego rynku, mają się dobrze, to jednak sektor w Polsce jest szalenie rozdrobniony.

Rynek pracy czasowej będzie się konsolidował? "W 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji"
Na europejskim rynku zauważalne są tendencje konsolidacyjne, szczególnie w obszarze pracy tymczasowej. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Gi Group przejmie pakiet kontrolny akcji w Work Service i zainwestuje kwotę 210,2 mln zł.
  • Jak zauważa Paweł Gniazdowski, szef DBM Polska, na europejskim rynku zauważalne są tendencje konsolidacyjne, szczególnie w obszarze pracy tymczasowej - inwestycja Gi Group w spółkę Work Service może być odzwierciedleniem tego trendu.
  • Z kolei Michał Młynarczyk, prezes Devire zaznacza, że w 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji mających na celu konsolidację podmiotów w branży.

W czwartek (13 lutego) zarząd Work Service podpisał warunkową umowę inwestycyjną z Gi Group, która działa w obszarze zatrudnienia tymczasowego i stałego, poszukiwania i selekcji, doradztwa i szkoleń HR oraz usług uzupełniających. Firma jest obecna w 29 krajach na całym świecie. Działa m.in. w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2007 r. zakończyła swoją pierwszą akwizycję w Polsce. Niedawno natomiast przejęła Grafton Europe, markę działającą w obszarze Search & Selection działającą w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

- Na europejskim rynku zauważalne są tendencje konsolidacyjne, szczególnie w obszarze pracy tymczasowej. Inwestycja Gi Group w spółkę Work Service może być odzwierciedleniem tego trendu. O ile pamiętam, już ponad 10 lat temu słyszeliśmy o europejskich ambicjach włoskiej grupy Gi i aspirowania do konkurowania z Adecco czy Randstadem w globalnej skali. Być może umowa z Work Service, która jest znaczącą polską spółką, to krok w kierunku realizacji tego planu i rozszerzenia działalności w Europie Środkowej – komentuje Paweł Gniazdowski, country manager Lee Hecht Harrison DBM Polska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O konsolidacji rynku mówi także w rozmowie z PulsHR.pl Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający firmą rekrutacyjną i outsourcingową Devire.

- Widać, że zainteresowanie międzynarodowych inwestorów branżowych wciąż rośnie. To już kolejna transakcja na rynku firm rekrutacyjnych w Polsce i CEE. Polski rynek jest szalenie rozdrobniony. Szacuje się, że w branży działa już ponad 9 tys. podmiotów – niewiele mniej niż w Niemczech. Niewątpliwie w 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji mających na celu konsolidację podmiotów – ocenia Michał Młynarczyk.

Koniec kłopotów Work Service?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rynek pracy czasowej będzie się konsolidował? "W 2020 roku zobaczymy jeszcze kilka transakcji"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA