PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rusza nowy serwis internetowy do obsługi cudzoziemców

  • Autor: PAP/km
  • 12 gru 2022 13:06

Urząd do Spraw Cudzoziemców uruchomił nowy serwis internetowy do obsługi cudzoziemców. Portal umożliwia m.in. przesłanie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt, czy uzyskanie informacji na temat procedur migracyjnych - przekazał rzecznik UdSC Jakub Dudziak.

Rusza nowy serwis internetowy do obsługi cudzoziemców
Dzięki nowemu portalowi, cudzoziemcy mogą wypełnić on-line formularze wniosków m.in. o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy lub stały (fot. Levi Jones/Unsplash)
REKLAMA

Uruchomiony przez UdSC Moduł Obsługi Spraw umożliwia m.in. przesłanie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt, czy - jak podkreśla urząd - wypełnienie formularzy w intuicyjnym kreatorze, poprawne przygotowanie dokumentów i uzyskanie informacji na temat procedur migracyjnych. Strona jest dostępna w siedmiu wersjach językowych.

Jak podaje UdSC dzięki nowemu portalowi, cudzoziemcy mogą wypełnić on-line formularze wniosków o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy lub stały oraz przesłać je do właściwego wojewody. "Po przesłaniu wniosku w Module Obsługi Spraw, obecnie konieczne jest jego wydrukowanie, podpisanie i przedstawienie wersji papierowej w trakcie osobistej wizyty w urzędzie wojewódzkim. W przyszłości jednak portal zapewni w pełni możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej" - zaznaczył rzecznik UdSC.

Zobacz: Ukraińcy są już w 40 proc. polskich firm. Sporo przedsiębiorstw chce im płacić więcej niż Polakom

Dodał, że wypełniając elektroniczny formularz wniosku w Module Obsługi Spraw, tam gdzie jest to możliwe, cudzoziemiec ma do wyboru treść z rozwijanych list. "Aby wypełnić wniosek prawidłowo może skorzystać z pomocy kontekstowej, która została przetłumaczona na języki obce oraz z zabezpieczeń przed pozostawieniem wolnych pól przy wypełnianiu wniosków. Rozwiązania te mają na celu zwiększenie efektywności procesu aplikowania o zezwolenie pobytowe już na etapie składania wniosku" - poinformował.

Zaznaczył, że w sekcji "Zapoznaj się z informacjami" cudzoziemiec może sprawdzić jakie są możliwości pobytowe w jego indywidualnej sytuacji. W tym celu cudzoziemiec odpowiada na pytania pomocnicze kierujące go do odpowiedniego zakresu informacji. Cudzoziemiec może się również zapoznać z pakietem informacji na temat procedur regulujących kwestie wjazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium Polski.

Przeczytaj: Uchodźcy w Polsce mogliby częściej podejmować pracę, potrzeba jednak zmian

"Dział +Uniknij błędów+ zawiera natomiast bazę najczęściej zadawanych pytań, listy kontrolne procedur, informacje o najczęściej popełnianych błędach na różnych etapach postępowań, filmy instruktażowe i publikacje Urzędu do Spraw Cudzoziemców oraz innych instytucji" - wskazał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza nowy serwis internetowy do obsługi cudzoziemców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA