×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Relokacja, Ryszard Czarnecki: Na siłę imigrantów nam nie wcisną

  • Autor: PAP/AT
  • 27 wrz 2017 9:41

Unia Europejska może się zmienić za parę lat wyraźnie, to nam na siłę tych imigrantów, na spadochronach, czy w inny sposób, nam nie wcisną - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Relokacja, Ryszard Czarnecki: Na siłę imigrantów nam nie wcisną
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Wykładnia Unii Europejskiej jest taka - termin minął, ale sprawa jest o tyle aktualna, że jest złożony wniosek do Trybunału Sprawiedliwości o ukaranie Polski i Węgier za nie przyjęcie imigrantów" - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki, zapytany w Telewizji Republika, czy wraz z wygaśnięciem obowiązku relokacji, wygasa także kara dla Polski.

"Nawet jeżeli ten wniosek będzie rozpatrywany; za parę lat będą jakieś kary finansowe - jeżeli w ogóle będą. Unia może się zmienić za parę lat wyraźnie, to jednak nam na siłę tych imigrantów, na spadochronach, czy w inny sposób, nam nie wcisną" - dodał.

We wrześniu 2015 r., w reakcji na kryzys spowodowany masowym napływem uchodźców do Europy, Rada Unii Europejskiej przyjęła postanowienie o relokacji 120 tys. uchodźców. We wtorek, po upływie dwóch lat, ta decyzja wygasła. Od początku budziła ona ogromne kontrowersje. Ostatecznie udało się przenieść znacznie mniej osób niż zakładano. Nowego obowiązkowego rozdzielnika nie będzie.

Czytaj też: Unia Europejska będzie odsyłać imigrantów

W środę (27 września) Komisja ma przedstawić nowe pomysły dotyczące migracji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będą one skoncentrowane na zapewnieniu ścieżek legalnej migracji, tak aby zniechęcać do korzystania z "usług" przemytników. Komisja ma również ogłosić, jakie są deklaracje państw członkowskich ws. przyjmowania kolejnych uchodźców. Będzie to jednak dobrowolny mechanizm, finansowany ze środków unijnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Relokacja, Ryszard Czarnecki: Na siłę imigrantów nam nie wcisną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA