Rekrutacja: Devire wchodzi do Czech. To siódme biuro w Europie

Firma rekrutacyjna Devire otworzyła swoje nowe biuro w Pradze. Jest to siódme biuro spółki w Europie Środkowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekrutacja: Devire wchodzi do Czech. To siódme biuro w Europie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 kwi 2018 11:47


Wybór nowej lokalizacji jest nieprzypadkowy. Jak wynika z danych Eurostatu, Czechy wciąż utrzymują najniższa stopę bezrobocia w całej Unii Europejskiej, która wynosi obecnie 2,4 proc.

– Otwarcie kolejnego biura w Europie było częścią naszej strategii rozwoju na 2018 rok i bardzo się cieszę, że udało się zrealizować ten plan już w pierwszej połowie roku. Sprzyjająca sytuacja na czeskim rynku pracy zdecydowanie wpłynęła na naszą decyzję - mówi Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający Devire.

Czytaj też: Michał Młynarczyk o automatyzacji: Nie obawiam się konkurencji Hays, Adecco czy Manpower

Nowym biurem pokierują Tomas Surka i Martin Schneider, którzy wspólnie będą odpowiadali za rozwój Devire na rynku czeskim. Tomas Surka związany jest z sektorem usług HR od 2011 roku. Poprzednio obejmował stanowiska kierownicze w Adecco, Synergie oraz McROY Group. Martin Schneider pracuje w branży HR od dziewiętnastu lat. Doświadczenie zdobywał w agencji Grafton, ManpowerGroup, Adecco oraz McROY Group.

Czytaj też: Rynek rekrutacyjny bije rekordy

- Na początek będziemy skupiać się na usługach rekrutacyjnych w obszarach inżynierii i produkcji, finansów, sprzedaży i marketingu, a wkrótce także IT. Naszymi pierwszymi klientami są firmy zadowolone z usług Devire w Polsce i w Niemczech, ale mocno skupiamy się także na pozyskaniu klientów z czeskiego rynku – komentuje Tomas Surka, dyrektor zarządzający Devire w Czechach.

Zeszły rok był przełomowy dla całej organizacji. Przychód Devire osiągnął 40-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Spółka zwiększyła także marżę netto ze sprzedaży o 85 proc., postawiła na nowe specjalizacje i technologie rekrutacyjne, a także zwiększyła zatrudnienie o 42 proc.

- Dynamiczny rozwój rynku rekrutacyjnego sprzyja nowym inwestycjom. W planach mamy otwarcia kolejnych biur w Europie – dodaje Michał Młynarczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.