PwC poszukuje 300 osób do pracy. Celuje w młodych

Firma doradcza PwC poszukuje kolejnych 300 młodych talentów do swoich zespołów w dziale usług audytowych, doradztwa biznesowego i działu prawno-podatkowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PwC poszukuje 300 osób do pracy. Celuje w młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 paź 2014 12:25


Oferta pracy i płatnych staży skierowana jest nie tylko do absolwentów i studentów kierunków ekonomicznych, lecz także do osób spoza kierunków ściśle finansowych np. prawników, humanistów oraz techników.

Młodzi ludzie mogą liczyć w PwC na szybki rozwój, elastyczne środowisko pracy i współpracę z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Czytaj też: Aon Hewitt, PWC, Poczta Polska. W tych firmach HR jest najwyższej jakości

- W PwC rozumiemy, że dla młodych ludzi coraz większe znaczenie ma to, aby wykonywana praca była zgodna z aspiracjami oraz przyczyniała się do szybkiego rozwoju zawodowego. Obecnie jest to kluczowy czynnik wskazywany przez ok. 90 proc. absolwentów, studentów i licealistów – podkreśla Tomasz Miłosz, dyrektor działu kapitału ludzkiego w PwC.

Czytaj też: Firmy w końcu zaangażowały się w kształcenie młodych. Efekt? Mniej bezrobotnych

- Dlatego oferowanie młodym talentom atrakcyjnego środowiska pracy i dbanie o ich wielokierunkowy rozwój jest jednym z naszych priorytetów. Mogą liczyć na szybki rozwój w krótkim czasie, gdyż praca w branży doradczej daje możliwość pracy dla wielu klientów, a tym samym poznanie specyfiki funkcjonowania różnych sektorów i organizacji. Młodzi ludzie zdobywają u nas bezcenne doświadczenie, nawiązują kontakty biznesowe, a najlepsi, którzy wykażą się przedsiębiorczością, umiejętnością budowania relacji oraz wiedzą specjalistyczną i zaangażowaniem mogą liczyć na zatrudnienie na stałe – wyjaśnia.

Jak wynika z badań PwC, dla prawie połowy ankietowanych stabilna praca jest kluczowym czynnikiem w życiu zawodowym. Aż 40 proc. badanych uważa, że uczelnie nie przygotowują do pracy, nie dziwi więc, że 90 proc. studentów i ponad 80 proc. absolwentów wysoko ceni sobie doświadczenia zdobyte podczas staży zawodowych. Dla absolwentów najważniejszą korzyścią z praktyk jest możliwość sprawdzenia się w praktyce, otrzymywanie wynagrodzenia oraz nowe kontakty.

- Widzimy, że oczekiwania poszczególnych pracowników i stażystów bardzo się różnią i staramy się wciąż dostosowywać naszą ofertę, wychodząc z założenia, że PwC to jedna firma ale wiele możliwości. Zależy nam na zatrudnianiu młodych talentów o szerokim wachlarzu kompetencji i umiejętności. Nasze zespoły rozwiązują dla swoich klientów złożone problemy, które często wymagają spojrzenia z nowej perspektywy i innowacyjnego podejścia do zagadnienia. Dlatego ważna jest dla nas różnorodność i innowacyjność, które łączymy z wiedzą ekspercką. Dotyczy to wszystkich sfer funkcjonowania firmy – także podejścia do pracowników i praktykantów – wyjaśnia Tomasz Miłosz.

Rocznie w PwC doświadczenie zawodowe zdobywa ok. 500 młodych talentów. Najlepsi mają szansę pozostania w firmie na stałe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.