PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracy na wakacje nie zabraknie. Pracodawcy nadal rekrutują

  • jk
  • 1 sie 2022 10:35

Sierpień to najbardziej gorący miesiąc wakacyjny. Sporo młodych już podjęło zatrudnienie wakacyjne, ale są też tacy, którzy nadal poszukują. Warto się do tego odpowiednio przygotować, żeby nie dać się oszukać. Od czego zacząć?

Pracy na wakacje nie zabraknie. Pracodawcy nadal rekrutują
Średnio 14 zł za godzinę netto dostanie kelner w wakacje (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z danych Eurostatu wynika, że sierpień jest najbardziej obleganym miesiącem wakacyjnym w Polsce.
  • W zeszłym roku w sierpniu w hotelach zatrzymało się ponad 6 mln osób, podczas gdy w lipcu 5,3 mln, a we wrześniu 4,5 mln.
  • Sezon jeszcze się nie skończył, wielu pracodawców nadal szuka ludzi do pracy - mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Sierpień to najbardziej gorący miesiąc wakacyjny - i to w całej Unii Europejskiej. Z najnowszych danych Eurostatu podsumowujących 2021 rok wynika, że aż 24 proc. wszystkich noclegów w hotelach z całego roku przypada właśnie na sierpień, podczas gdy na kwiecień i maj zaledwie 3 proc. Co ważne, Eurostat podaje, że dane z 2021 roku zbliżył się do wzorców sprzed pandemii z 2019 roku.

W Polsce w sierpniu 2021 roku z hoteli korzystało 6 mln osób, podczas gdy w lipcu 5,3 mln, w czerwcu 3,2 mln, a we wrześniu 4,5 mln. Można założyć, że duże obłożenie hoteli w sierpniu będzie też dotyczyło tego roku, co oznacza, że rośnie szansa na znalezienie pracy i niezły zarobek dla młodych osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W tym roku po raz pierwszy od wybuchu pandemii ruszyły prace sezonowe bez większych ograniczeń. Oferty pojawiały się w rolnictwie, ogrodnictwie, turystyce, gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy magazynach. Pracodawcy nie mogą narzekać na brak rąk do pracy. Poza młodymi osobami, które chcą sobie dorobić przed startem roku akademickiego do Polski napłynęli uchodźcy. Jak wiemy z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej już 358 tys. osób znalazło pracę z 661 tys. w wieku produkcyjnym. Stąd w tym roku po raz pierwszy m.in. hotele nie narzekają na deficyt kadrowy. Sezon jeszcze się nie skończył, wielu pracodawców nadal szuka ludzi do pracy - mówi Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Duże obłożenie hoteli w sierpniu będzie też dotyczyło tego roku, co oznacza, że rośnie szansa na znalezienie pracy i niezły zarobek dla młodych osób (Fot. Shutterstock)
Duże obłożenie hoteli w sierpniu będzie też dotyczyło tego roku, co oznacza, że rośnie szansa na znalezienie pracy i niezły zarobek dla młodych osób (Fot. Shutterstock)

Nie daj się oszukać

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracy na wakacje nie zabraknie. Pracodawcy nadal rekrutują

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA