Pracownik wzięty w leasing

W lecie pracownicy ruszają na urlopy - biura i fabryki stopniowo pustoszeją, a zapotrzebowanie na określone produkty i usługi wzrasta. Naturalnie, spotyka się to z żywą reakcją rynku pracy, który zasilany jest setkami ofert pracy tymczasowej w kraju i za granicą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownik wzięty w leasing

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

18 lip 2013 14:32


By utrzymać ciągłość produkcyjną, przedsiębiorcy szukają i zatrudniają nowych pracowników, którzy przez pewien czas wspomagać będą ich firmy.

Jednak zatrudnienie pracownika, to kręta i często wyboista droga, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mają wyspecjalizowanych jednostek kadrowych i nie znają nowoczesnych metod pozyskiwania pracowników. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy szukamy pracownika na krótki okres. Dlatego wielu przedsiębiorców coraz częściej zwraca się do specjalistów oferujących leasing pracowniczy.

Leasing pracowniczy to usługa oferowana przez profesjonalne agencje pracy. Zasada działania leasingu jest bardzo prosta: to agencja zatrudnia pracownika, a przedsiębiorca kupuje od niej jego usługi. Cały proces jest wyjątkowo korzystny zarówno dla szukających pracy, jak i przedsiębiorców decydujących się na leasing.

Osoba szukająca zatrudnienia otrzymuje umowę o pracę, dzięki czemu przysługują jej pełne ubezpieczenie i świadczenia za przepracowany okres. Ma też możliwość rozwijania swoich umiejętności zawodowych, przez co rośnie jej wartość na rynku pracy. Często jest to również szansa dla ludzi młodych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem pracy.

Według badań przeprowadzonych w roku 2011 przez CIETT (Międzynarodowa Federacja Prywatnych Agencji Zatrudnienia) w Europie z usług agencji pracy korzysta rocznie 12 milionów osób. Duża część z nich to ludzie młodzi (35 proc.) szukający pracy sezonowej.

Co istotne, dla wielu staje się ona pracą na czas dłuższy, ponieważ zadowolony z efektów przedsiębiorca, może w myśl ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych z dnia 9 lipca 2003r. przedłużyć czas trwania umowy nawet do 18 miesięcy. Raport CIETT jednoznacznie wskazuje też, że ludzie korzystający z ofert pracy tymczasowej są z niej zadowoleni - aż 60 proc. Polaków korzystających z tego typu formy zatrudnienia stwierdza, że „dzięki współpracy z agencjami mogą prowadzić zrównoważone życie".

Co ma z tego pracodawca?

Leasing Pracowniczy to dla przedsiębiorców przede wszystkim oszczędność. Poszukujący pracownika nie musi angażować zasobów na poszukiwanie kandydatów, rozmowy rekrutacyjne, czy przygotowanie dokumentacji do zatrudnienia.

W ten sposób, korzystając z leasingu cała odpowiedzialność przechodzi na Agencję Pracy, a przedsiębiorca może skupić się na rozwoju swojej działalności. To Agencja staje się pracodawcą, który udostępnia usługobiorcy swoich pracowników. Usługa w związku z tym ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę - pracę taką można traktować jako koszt, który ponosi firma.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.