×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy z Azji i z Afryki w Polsce? "Może nas czekać duże zaskoczenie"

W ciągu ostatniego roku co czwarty Polak zmienił swoje nastawienie do Ukraińców. Nadal chcemy z nimi pracować, jednak jak pokazują badania Personnel Service, Polacy są otwarci na pracę z obywatelami państw azjatyckich czy afrykańskich.

Pracownicy z Azji i z Afryki w Polsce? "Może nas czekać duże zaskoczenie"
14 proc. osób obawia się tego, że jesteśmy narażeni na konflikt z Rosją, bo pomagamy Ukrainie (fot. Adam Borkowski/Unsplash)
REKLAMA
  • Do spadku nastrojów wobec naszych wschodnich sąsiadów przyznaje się 26 proc. zapytanych przez Personnel Service.
  • - Osoby, których nastawienie do Ukraińców zmieniło się na negatywne, wskazują na przedłużającą się wojnę i co za tym idzie - wydłużającą się pomoc czy pojawiające się roszczeniowe postawy Ukraińców - mówi Krzysztof Inglot.
  • 27 proc. Polaków powiedziało, że nie miałoby nic przeciwko pracy z Azjatami, 12 proc. jest otwartych na pracę z obywatelami krajów afrykańskich.

Z ostatniego badania zleconego przez Personnel Service wynika, że w ciągu ostatniego roku 56 proc. Polaków nie zmieniło swojego nastawienia do Ukraińców. W przypadku 7 proc. osób aktualnie jest ono bardziej pozytywne.

Do spadku nastrojów wobec naszych wschodnich sąsiadów przyznaje się 26 proc. zapytanych. Najczęściej są to 25-34-latkowie (33 proc.) oraz osoby w wieku 18-24 lat i 35-44 lat (po 30 proc. wskazań).

- Osoby, których nastawienie do Ukraińców zmieniło się na negatywne, wskazują na przedłużającą się wojnę i co za tym idzie wydłużającą się pomoc czy pojawiające się roszczeniowe postawy Ukraińców. Po 1,5 roku trwania wojny naturalne jest to, że nastroje opadają - mówi w rozmowie z PulsHR.pl założyciel Personnel Service Krzysztof Inglot. 

Zobacz całą rozmowę z Krzysztofem Inglotem

Ciąg dalszy materiału pod nagraniem wideo

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA