Praca za granicą: Tokarz, tynkarz, monter mebli. Atrakcyjne zarobki

• Tokarz we Francji może zarobić 11 euro za godzinę, tynkarz w Belgii – 14, a monter mebli kuchennych w Niemczech nawet 15 euro.
• Stawki miesięczne wahają się od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro.
• Na mapie europejskich ofert pracy, obok Francji, Niemiec i Belgii, jako nowy kierunek, pojawia się Islandia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca za granicą: Tokarz, tynkarz, monter mebli. Atrakcyjne zarobki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 lip 2016 11:09


- Okres wakacyjny sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy w całej Europie. To dobry moment, aby podjąć pracę za granicą i dodatkowo zarobić, szczególnie, że stawki w Niemczech, Belgii czy Francji mogą być nawet trzykrotnie lub czterokrotnie wyższe niż w Polsce. Obecnie osoby, które podejmą pracę za granicą mogą uzyskać zarobki od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro na rękę, miesięcznie – mówi Marek Truskolaski, prezes Work Service Express.

Czytaj też: Praca za granicą: Do emigracji skłaniają Polaków nie tylko zarobki, ale też możliwość podróżowania

Można zarobić od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro miesięcznie. (fot. Work Service Express) Można zarobić od 1,4 tys. do 2,5 tys. euro miesięcznie. (fot. Work Service Express)

Oprócz atrakcyjnych zarobków, pracownik może liczyć na premię na zakończenie zlecenia, dodatkowe wynagrodzenie za znajomość języka, a także zakwaterowanie czy zwrot kosztów dojazdu.

- Co więcej pojawiają się ciekawe kierunki wyjazdu, bo pracę można podejmować choćby w Islandii, która do tej pory kojarzona była głównie z kierunkiem wyjazdów wakacyjnych – dodaje Truskolaski.

Zagraniczne oferty pracy

Z analiz spółek z grupy Work Service wynika, że najwięcej ofert zatrudnienia jest w sektorze budowlanym, ale pracy nie brakuje także w innych branżach. Poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy, a także osoby bez doświadczenia zawodowego. Zatrudnienie we Francji czy Belgii znajdą malarze, tynkarze, regipsiarze, cieśle szalunkowi, ale także spawacze i tokarze.

W Islandii można znaleźć zatrudnienie przy rozbiórce konstrukcji betonowych, układaniu kostki brukowej, zalewaniu fundamentów i pracach ziemnych. W Niemczech pracę znajdą opiekunki do dzieci i osób starszych, a także monterzy mebli kuchennych i bagażowi na lotnisku.

Wymagania wobec kandydatów

Aby uzyskać zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy trzeba spełnić określone warunki. Najważniejszym kryterium jest kilkuletnie, udokumentowane doświadczenie zawodowe. W zależności od rodzaju pracy potrzebne będą również przynajmniej komunikatywna znajomość języka, a także zaangażowanie i motywacja do pracy. Im bardziej specjalistyczne zajęcie, tym bardziej wymagane są wyższe kwalifikacje i konkretne umiejętności.

U osoby, która będzie chciała zatrudnić się jako spawacz czy operator CNC/tokarz mile widziane będą certyfikaty i inne dokumenty potwierdzające konkretne umiejętności. W pracach budowlanych ważna jest także kondycja fizyczna. Na rynku dostępne są oferty kilkumiesięczne, ale część propozycji daje możliwość zatrudnienia na stałe w danym kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

boku 2016-07-28 23:09:30

A nie lepiej zostać w Polsce i w jakimś elektromarkecie popracować na początek?