Praca w wakacje to nie zawsze przyjemne z pożytecznym

• Niemal 1,3 tys. polskich studentów zdało ostatnie egzaminy i rozpoczęło przerwę wakacyjną.
• Spora część z nich zasili rynek pracy, na którym nie brakuje sezonowych ofert dla młodych osób.
• Firmy coraz częściej zgłaszają jednak problemy ze znalezieniem chętnych kandydatów do pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w wakacje to nie zawsze przyjemne z pożytecznym

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

26 lip 2016 12:26


Coraz większa liczba młodych ludzi poświęca część przerwy wakacyjnej na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz dodatkowych funduszy. W tym sezonie oferty pracy czekają na chętnych nie tylko w branży handlowej, usługowej, turystycznej, ale również w przemyśle, produkcji czy logistyce.

Z punktu widzenia studenta idealnym połączeniem wypoczynku, zarobku i nauki może być praca za granicą, szczególnie w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

Czytaj też: Najbardziej poszukiwani podczas wakacji są pracownicy w gastronomii, produkcji oraz rolnictwie

Młodzi pedagodzy z uprawnieniami wychowawców kolonijnych są chętnie zatrudniani w charakterze animatorów czy opiekunów grup kolonijnych. Studenci posiadający odpowiednie uprawnienia, zostają ratownikami wodnymi, przewodnikami górskimi czy instruktorami sportów ekstremalnych. Praca w atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej we Włoszech niekoniecznie musi wiązać się jednak z wysokimi zarobkami, nauką języka, nie mówiąc już o wypoczynku.

– Przez 12 godzin dziennie zajmowaliśmy się animacją grup dzieci z Polski. Na zwiedzanie czy poznawanie lokalnej kultury nie mieliśmy już ani czasu, ani sił. Na końcu nasza wypłata została pomniejszona o koszty noclegu i wyżywienia – wspomina Michalina, studentka jednej z poznańskich uczelni, która pracowała w ubiegłym roku w jednym z nadmorskich włoskich kurortów.

Praca również w miastach

Uczniowie i studenci, którzy wolą znaleźć pracę na miejscu, bez konieczności wyjazdu, mogą liczyć na sezonowe oferty pracy w miejscowościach, z których pochodzą lub w których studiują.

– W nadmorskich miejscowościach poszukiwani są przede wszystkim barmani, kelnerzy, sprzedawcy gofrów czy lodów. Sezon wakacyjny oznacza mniejsze obroty w sklepach, jednak liczne oferty pracy można znaleźć również przy inwentaryzacji czy merchandisingu – wskazuje Katarzyna Rydzewska, wiceprezes w grupie Job.

Czytaj też: Gdzie warto szukać pracy sezonowej?

Sporo ofert czeka również w branży produkcyjnej, przemysłowej czy logistycznej. Przykładowo, w branży farmaceutycznej przygotowania do sezonu jesienno-zimowego i zwiększonego popytu na leki przeciw przeziębieniom powodują wzrost zapotrzebowania na pracowników produkcyjnych właśnie w sezonie letnim.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.