×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w wakacje pierwszym krokiem do kariery?

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • Opublikowano: 29 maj 2017 13:53

Praca w wakacje może być nie tylko dobrym pomysłem na zarobienie własnych pieniędzy. To doskonały sposób, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i zacząć budować karierę - uważają eksperci z Adecco.

Praca w wakacje pierwszym krokiem do kariery?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Wynagrodzenia za pracę sezonową poszły w górę - wynika z danych Adecco. 

• Pracodawcy szukają na wakacje zarówno kandydatów do pracy fizycznej, jak i biurowej. 

• Wakacyjna praca to nie tylko dobra okazja, by dorobić, ale też, by zdobyć doświadczenie. 

Praca sezonowa to nie tylko zbieranie owoców czy warzyw. Z danych Adecco wynika, że brakuje pracowników w różnych branżach. Oczywiście najwięcej ofert jest w szeroko rozumianej gastronomii czy hotelarstwie, ale miejsca pracy czekają też na pakowaczy, magazynierów, pracowników produkcji czy sortowaczy.

– Oferty pochodzą z różnych branż, od spożywczej, przez AGD aż po magazynową. Pracownicy chcą iść na urlopy, więc firmy szukają osób, które je zastąpią – potwierdza Gabriela Pachla-Cichoń, service delivery manager z Adecco. 

Oferta goni ofertę 

Jednak największe zapotrzebowanie na pracowników sezonowych jest w miejscowościach turystycznych, gdzie wraz z nadejściem wakacji zjeżdżają się wczasowicze. 

– Rośnie w nich ruch turystyczny. Na obsłużenie wczasowiczów szykują się hotele, restauracje, pensjonaty oraz punkty usługowe – tłumaczy Gabriela Pachla-Cichoń. Wskazuje, że na wielu z tych stanowisk niepotrzebne jest doświadczenie, a wystarczy jedynie chęć do pracy. – Wśród naszych ofert znajduje się na przykład „pomoc w restauracji”, czyli pracownik, który po prostu będzie pomagał w bieżącej pracy.

Młodzi ludzie czas wakacyjnej pracy mogą wykorzystać nie tylko jako formę dorobienia kilku groszy. Wakacje oznaczają, że wielu pracowników ruszyło na urlop, z tego względu pracodawcy będą szukali zastępców. 

– Kandydaci poszukujący pracy wakacyjnej mogą być kierowani zarówno do zajęć typowo sezonowych, jak i stałych, których charakter nie ma nic wspólnego z wypoczynkiem czy porą roku – komentuje Pachla-Cichoń.

Bezcenne doświadczenie 

W dobie rynku pracownika możliwość zaprezentowania swoich umiejętności u pracodawcy może zapewnić nie tylko bezcenne doświadczenie, ale też stałą pracę. Zdaniem Pachli-Cichoń, nadal wiele stanowisk w Polsce pozostaje nieobsadzonych, przez co firmy otwierają się na zatrudnianie kandydatów chętnych do pracy tylko na kilka tygodni.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w wakacje pierwszym krokiem do kariery?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA