PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w Tajlandii na nowych warunkach? Na stole m.in. 10-letnie wizy dla bogatych cudzoziemców

Izba Gospodarcza Tajlandii zaproponowała rządowi wprowadzenie ułatwień wizowych dla bogatych cudzoziemców, którzy zamierzają się osiedlić w tym kraju na dłużej. W zamian za generowanie wysokich podatków będą płacili niskie podatki i będą korzystali z priorytetu w odprawie na międzynarodowych lotniskach

Praca w Tajlandii na nowych warunkach? Na stole m.in. 10-letnie wizy dla bogatych cudzoziemców
Tajlandia będzie wydawać 10 letnie wizy i pozwolenia na pracę/mat.prasowy
REKLAMA

W trakcie trwania pandemii Covid-19 i związanych z tym obostrzeń wielu pracowników skorzystało z tego, że granice w Tajlandii nie były zamknięte i przyjechało do tego kraju na kilka miesięcy. Zdalna praca stała się impulsem dla władz do przygotowania zachęt dla cudzoziemców, którzy będą chcieli się osiedlić na stałe. 

Czytaj także: Oto 10 państw świata z najniższym bezrobociem. Polski szukać tam ze świecą

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 1 września tego roku Tajska Izba Gospodarcza oferuje 10-letnie wizy pobytowe z automatycznym pozwoleniem na pracę lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Propozycja jest kierowana do osób, które będą mogły wykazać się podpisaną umową o pracę na okres minimum 2 lat ze średnim rocznym wynagrodzeniem brutto na poziomie 80 tysięcy dolarów rocznie. Wówczas skorzystają z prawa stałego pobytu i obniżonych do 17 procent stawek podatku dochodowego. 

Czytaj także: Tajlandia: Sondaż: większość mieszkańców nie chce otwarcia kraju dla turystów.

Dotyczyć to będzie również prywatnego biznesu, który zobowiązany będzie zainwestować w nowy projekt 150 milionów dolarów w okresie trzech lat. Inną opcją jest mały biznes, a tu wymogiem jest zatrudnieniem minimum 4 lokalnych pracowników.

Dla wszystkich obok niższych stawek podatkowych oferowana jest priorytetowa odprawa pasażerska na lotniskach realizujących międzynarodowe loty z Tajlandii.

Potencjalnie oferta wizowa dla cudzoziemców chcących pracować w Tajlandii jest skierowana głownie do specjalistów z Chin, Japonii, Korei Południowej a nawet Kanady, Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Nie jest wykluczone, że także Rosjanie i Ukraińcy w obecnej geopolitycznej sytuacji będą planowali osiedlenie w tym kraju Azji Południowo-Wschodniej. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w Tajlandii na nowych warunkach? Na stole m.in. 10-letnie wizy dla bogatych cudzoziemców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA