Praca w Norwegii: Adecco Poland szuka pielęgniarek

• Norweska służba zdrowia od kilku już lat jest zainteresowana zatrudnianiem polskiego personelu.
• Adecco Poland we współpracy z norweskim oddziałem Adecco Helse kolejny raz rekrutuje wykwalifikowany personel medyczny do pracy w Norwegii.
• Po przejściu rekrutacji wybrane osoby zapraszane są na opłacony przez pracodawcę kurs językowy, który standardowo trwa 6 miesięcy.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Norwegii: Adecco Poland szuka pielęgniarek

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 lut 2016 14:50


Norweska służba zdrowia od kilku już lat jest zainteresowana zatrudnianiem polskiego personelu z wielu powodów. Przede wszystkim wiąże się to w dużej mierze z brakiem odpowiednio wyspecjalizowanych służb medycznych na rynku norweskim, a nawet skandynawskim. Dodatkowo u polskich kandydatów docenia się gruntowne przygotowanie edukacyjne oraz solidne wykształcenie. Kandydaci mają zagwarantowane średnie wynagrodzenie miesięczne w wysokości 21 333 koron norweskich brutto (ok. 9,8 tys. zł brutto).

Dlatego Adecco Poland kilka lat temu opracowało autorski międzynarodowy program rekrutacji polskiej kadry medycznej do Norwegii. Firma zapewnia polskim pielęgniarkom i pielęgniarzom zatrudnienie w sektorze zdrowotnym o wysokim standardzie, satysfakcjonujące wynagrodzenia oraz wysoką kulturę pracy, a także wszelką pomoc związaną z przeprowadzką do innego kraju.

- Nasz projekt rekrutacyjny skierowany jest do pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy posiadają wykształcenie wyższe, licencjackie lub magisterskie z pielęgniarstwa, minimum 2 lata doświadczenia zawodowego na samodzielnym stanowisku, znajomość języka angielskiego w stopniu ułatwiającym komunikację oraz prawo jazdy kat. B. Są to najważniejsze wymogi formalne – mówi Agata Gołąb, medical&engineering project coordinator w Adecco Poland. - Pozostałe to chęć wyjechania do Norwegii na dłuższy czas (minimum 18 miesięcy) oraz gotowość do intensywnej nauki języka norweskiego – dodaje.

Kilka poziomów rekrutacji

Kandydaci zainteresowani ofertą pracy w Norwegii przechodzą najpierw proces rekrutacji w Polsce. Obejmuje on wstępne, właściwe i finalne rozmowy kwalifikacyjne, które prowadzone są według specjalnie opracowanych kwestionariuszy wywiadu, jednakowych dla wszystkich kandydatów. Podczas ostatniego spotkania kandydaci poddawani są dodatkowo testowi sprawdzającemu predyspozycje do nauki języków obcych. Rozmowy kwalifikacyjne są dosyć szczegółowe, pytania dotyczą zarówno posiadanych kwalifikacji, jak i cech osobowościowych.

- Ogłoszenie o pracę znalazłam w internecie. Skontaktowałam się z przedstawicielem Adecco Poland i umówiłam się na pierwsze spotkanie w Kielcach. Kolejna decydująca rozmowa odbyła się już w Warszawie w obecności przedstawiciela Adecco Helse – komentuje Beata Płonka pielęgniarka z Bielska Białej, gdzie pracowała w Szpitalu Wojewódzkim, absolwentka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.

Adecco Poland od początku informuje na temat wszelkich ważnych kwestii przed podjęciem decyzji o wyjeździe. Podczas całego procesu rekrutacji kandydaci mają zapewniony kontakt z konsultantami wyspecjalizowanymi w rekrutacjach medycznych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.