Praca w call center - rozwój, komfort i wysoka pensja?

• Praca w call center - pierwsze doświadczenie zawodowe wielu młodych ludzi - traktowana jest często jako zajęcie chwilowe i mało ambitne.
• Tymczasem w ciągu ponad dwudziestu lat obecności branży w Polsce, jakość zatrudnienia w telefonicznych centrach obsługi znacznie wzrosła.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w call center - rozwój, komfort i wysoka pensja?

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 mar 2016 12:03


W call center może pracować praktycznie każdy, kto dysponuje dobrą dykcją i głosem. Idealny profil kandydata na takie stanowisko to osoba kontaktowa, otwarta, posiadająca łatwość nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Jednak są to umiejętności, które można nabyć już po kilku tygodniach pracy.

Przyjęło się, że praca konsultanta to domena ludzi młodych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Tymczasem w branży call center doskonale odnajdują się również osoby dojrzałe i starsze. Znajomość języków obcych nie jest warunkiem koniecznym, jednak ma niebagatelne znaczenie dla wysokości wynagrodzenia.

Według danych Fundacji Pro Progressio polskie centra operacyjne świadczą usługi w blisko 40 językach, nawet tak egzotycznych jak chiński, czy turecki. Oczywiście stawkę podbijają najbardziej języki rzadkie. Coraz częściej pożądana jest przy tym umiejętność płynnego komunikowania się językiem obcym.

Możliwość rozwoju

Praca w call center postrzegana jest często wyłącznie jako sposób na „dorobienie do kieszonkowego”. Według niektórych może być to także inwestycja w zawodowy start.

Ponadto firmy call center zapewniają swoim pracownikom cykle szkoleń, zarówno produktowych jak i sprzedażowych oraz tych, z umiejętności miękkich.

– Już po kilku tygodniach pracy na "słuchawce" rośnie pewność siebie, komfort komunikacji, swoboda argumentowania i negocjowania, w obsłudze pomaga zdobywana świadomość biznesowa – przekonuje Magdalena Grzelak, menedżer marketingu call center Inter Galactica. - Podczas szkoleń i warsztatów doradcy uczą się nowoczesnych technik sprzedaży, zbijania obiekcji czy diagnozowania potrzeb. Oprócz tego praca w zespole, zorientowanie na cele i sposoby ich osiągania, ustalanie wagi i priorytetów zadań, korzystanie z know-how i najlepszych praktyk organizacji, która stawia na ludzi, procesy i technologie – to wszystko kwalifikacje i kompetencje, które będą procentować na każdym etapie drogi zawodowej, bez względu na stanowisko i branżę - dodaje.

Praca w call center ułatwia komunikację a także daje umiejętności bezpośrednio powiązane z daną usługą: na przykład wiedza na temat kredytów, ubezpieczeń, motoryzacji i wielu innych.  

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.