Praca tymczasowa, Adecco: Rośnie zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych i zyski

- Już po analizie danych z pierwszych dziesięciu miesięcy widać, że dla firmy Adecco rok 2014 był bardzo dobry - mówi Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca tymczasowa, Adecco: Rośnie zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych i zyski

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 sty 2015 11:07


– Wzrost zapotrzebowania na pracowników tymczasowych w kluczowych dla nas segmentach polskiej gospodarki przełożył się na zwiększające się przychody ze sprzedaży. W stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim nasz przychód ze sprzedaży wzrósł o 43 proc. - mówi szefowa Adecco Poland.

Jeszcze lepiej wyglądają wskaźniki rentowności. Zysk firmy Adecco Poland wzrósł w tym ujęciu aż o 53 proc.

- To co równie istotne, z perspektywy ostatniego roku to fakt że odnotowujemy znaczny wzrost liczby firm z polskim kapitałem, które korzystają elastycznego rozwiązania jakim jest praca tymczasowa. Jest to sygnał, że nie tylko duże międzynarodowe podmioty ale również polscy przedsiębiorcy decydują się na ten krok – podkreśla Anna Wicha.

Czytaj też: Jest kobietą i ma 39 lat. Tak wygląda przeciętny specjalista

Między styczniem a październikiem 2014 r. największy procentowy wzrost Adecco zanotowało w branży odzieżowej. W porównaniu do poprzedniego roku ten segment urósł aż o 160 proc. Trzycyfrowy wzrost zanotował także sektor finansowy (133 proc.).

Zwiększone zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych odnotował również przemysł elektroniczny (+94 proc. r/r) i rolnictwo (+81 proc. r/r).

Czytaj też: Pracownicy tymczasowi w Polsce? To już ponad pół miliona Polaków

Na 66 proc. wzrost w branży logistycznej miały wpływ duże projekty inwestycyjne obsługiwane przez Adecco, takie jak uruchomienie w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku trzech centów dystrybucyjnych amerykańskiego koncernu sprzedaży internetowej Amazon. W analizowanym okresie rosło także zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych w przemyśle samochodowym (+65 proc. r/r), spożywczym (+47 proc. r/r) i metalowym (+27 proc. r/r).

Współpraca publiczno-prywatna przynosi efekty

Dwu lub nawet trzycyfrowe wzrosty zapotrzebowania na pracowników tymczasowych w poszczególnych branżach to pochodna poprawiającej się od wielu miesięcy sytuacji na polskim rynku pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.