Praca sezonowa, praca na wakacje: Wysyp ofert dopiero nadejdzie

• Sezon na pracę tymczasową trwa, jednak największej liczby ofert pracy eksperci spodziewają się na przełomie lipca i sierpnia.
• Polacy chętnie podejmują się pracy wakacyjnej za granicą. Najpopularniejsze kierunki to: Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Francja, Szwajcaria.
• Średnio przy pracach dorywczych za granicą można zarobić 4 tys. - 6 tys. zł miesięcznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca sezonowa, praca na wakacje: Wysyp ofert dopiero nadejdzie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 sie 2016 12:00


Choć pierwsze oferty pracy sezonowej pojawiły się już w kwietniu, to do końca sezonu jeszcze długa droga. Najwięcej wolnych wakatów pojawia się od kwietnia do października, jednak w niektórych branżach oferty wyczerpują się dopiero z końcem roku kalendarzowego.

- Rynek pracy sezonowej rozkwita z miesiąca na miesiąc – w czerwcu opublikowaliśmy ponad 1400 ofert, podobnie w maju. Największej liczby ogłoszeń spodziewamy się na przełomie lipca i sierpnia – to właśnie wtedy Polacy najchętniej wyjeżdżają do pracy za granicę. Najczęściej publikowane oferty to prace tymczasowe, niewymagające szczególnych kwalifikacji. Duża liczba aktualnych ogłoszeń dotyczy prac przy inwentaryzacjach w Niemczech, gdzie można znaleźć zatrudnienie jako magazynier, lider zespołu inwentaryzacyjnego czy komisjoner - komentuje Karolina Serwańska, dyrektor zarządzający Polski HR International.

- W zależności od stanowiska, do obowiązków pracownika należą rozmaite prace magazynowe, jak np.: kompletowanie zamówień, skanowanie produktów, załadunek oraz rozładunek towarów. Na wyższych stanowiskach wymagana jest znajomość języka obcego, w szczególności niemieckiego. Wynika to z faktu, iż w obowiązkach takich pracowników leży zarządzanie zespołem czy tłumaczenie wskazówek zleceniodawcy. Pewne zatrudnienie znajdą również osoby, które znają zaledwie podstawy języka obcego – rynek pracy sezonowej jest otwarty dla każdego – dodaje Serwańska.

Okres wakacyjny to więcej ofert pracy w rolnictwie. W wielu krajach Europy zbiory przypadają na okres od sierpnia do października. (Fot. Shutterstock) Okres wakacyjny to więcej ofert pracy w rolnictwie. W wielu krajach Europy zbiory przypadają na okres od sierpnia do października. (Fot. Shutterstock)

Okres wakacyjny to także wzmożony czas dla przemysłu ciężkiego oraz zakładów produkcyjnych, gdzie zatrudnienie znajdą m.in. monterzy czy mechanicy oraz pracownicy linii produkcyjnej. Z kolei osoby z praktyką w branży budowlanej mogą liczyć na zatrudnienie jako betoniarz, zbrojarz czy cieśla szalunkowy. Poszukiwani są również doświadczeni elektrycy.

Nie można zapominać także o pracy sezonowej w rolnictwie: w wielu krajach Europy zbiory przypadają na okres od sierpnia do października – stąd nadal można wypatrywać ogłoszeń dotyczących np. pracy przy zbiorze winogron we Francji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dorota 2016-12-21 10:29:21

Ja wyjechałam w zeszła przerw akademicka do Niemiec. Kolezanka namowila mnie bo kilka razy wyjezdzala z tml professional. Dzieki zarobkom, w ciagu 2 miesiecy zarobilam sobie na samochod. W przyszle wakacje tez pojade. Na tml jest duzo ofert wiec na pewno cos znajde.

jastrzab 2016-08-18 23:20:53

ale gdzie jest tak spoko? bo nie napisałeś

olo 2016-08-03 22:43:55

no jest spoko, awans i umowa o prace. raczej przy zbiorze truskawek tego nie uswiadczysz;)