Praca sezonowa, praca na wakacje: Gdzie warto jej szukać?

• Warto być aktywnym na rynku pracy w wakacje. Okazuje się bowiem, że ofert pracy jest całkiem dużo.
• Rozpiętość branż jest dosyć spora, jednak króluje produkcja.
• Najlepiej natomiast można zarobić jako kucharz czy operator wózka widłowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca sezonowa, praca na wakacje: Gdzie warto jej szukać?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

25 lip 2016 12:15


Sezon letni to okres wzmożonych aktywności niektórych branż takich jak: produkcyjna, hotelarska, logistyczna i inne. Zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych, a także to dobry moment, aby uzupełnić stałe struktury firmy.

W wakacje można więc nie tylko dorywczo zarobić, ale i uniknąć boomu kandydatów, gdyż większość z nich we wrześniu zaczyna aktywnie poszukiwać stałego zajęcia. Dodatkowo praca tymczasowa w wakacje to świetna okazja, aby zdobyć doświadczenie, sprawdzić się i ewentualnie zweryfikować swoje plany zawodowe.

Czytaj też: Praca na wakacje: Ile można zarobić i gdzie?

- Jeśli chodzi o pracowników sezonowych Adecco Poland od lat odnotowuje zapotrzebowanie na kadrę, która w ramach okresów wzmożonej produkcji będzie w stanie uzupełnić braki personalne w zakładach produkcyjnych. Większość zatem ofert stanowią bieżące zapotrzebowania naszych klientów na studentów, osób poszukujących pracy dorywczej na okres wakacji, są także oferty wymagające dyspozycyjności na okres od jednego do czterech miesięcy w roli pracownika produkcji, magazynu czy logistyki - mówi Gabriela Pachla-Cichoń, serwis delivery manager w Adecco Poland.

Produkcja na czele

Analizując dane Adecco Poland (zestawienie najpopularniejszych stanowisk rekrutowanych w okresie wakacyjnym 2016 znajdziecie na dole strony) możemy zauważyć, że rozpiętość branż jest dosyć spora, ale króluje produkcja. Najlepiej natomiast można zarobić jako kucharz czy operator wózka widłowego.

Najwięcej ofert pracy zgłosili obecnie tacy pracodawcy jak: Amazon, Jabil Circuit z branży elektronicznej w Kwidzynie, Valeo Electric & Electronic Systems z branży motoryzacyjnej w Czechowicach Dziedzicach czy Bahlsen z branży spożywczej w Skawinie.

Sam Amazon w swoich obu lokalizacjach w Poznaniu i Wrocławiu w najbliższych pięciu tygodniach zamierza zatrudnić kilkaset osób, które pomogą firmie podczas okresu wzmożonego popytu konsumenckiego.

Wakacje to także dodatkowe wydarzenia jak festiwale, eventy w miejscowościach letniskowych czy specjalne imprezy masowe. Zwiększają się możliwości, ale zdaniem eksperta nie wpływa to znacząco na rynek pracy w tym okresie.

CZYTAJ DALEJ »

Pobierz PLIKI DO POBRANIA

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ola 2017-01-16 14:52:37

W zeszłym roku zdecydowałam się na wyjazd na prace sezonowe do Niemiec. To była moja pierwsza praca i przyznam, ze sie dosc mocno obawiałam wyjazdu i warunkow pracy. Jednak tml professional zapewnili mi legalna prace i dobre warunki. Dzieki zarobionym pieniądzom moglam kupic sobie auto.