Praca sezonowa: Gdzie szukać ofert? Ile można zarobić?

Kelner, sprzedawca, merchandiser, recepcjonista czy hostessa – w sezonie letnim wzrasta zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Czy warto podejmować pracę sezonową?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca sezonowa: Gdzie szukać ofert? Ile można zarobić?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 lip 2015 12:20


Coraz częściej młodzi ludzie poświęcają część wakacyjnego okresu na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz dodatkowych funduszy. Sezonowe oferty pracy można znaleźć szczególnie w branży handlowej, usługowej, turystycznej, a także podczas zbiorów owoców.

Sposób na dodatkowe pieniądze

Praca dorywcza w sezonie jest dobrym rozwiązaniem dla osób uczących się i studiujących, pragnących zarobić dodatkowe pieniądze, które mogą przeznaczyć np. na wypoczynek, zakupy czy realizację własnych pasji. Praca wakacyjna to nie tylko korzyści finansowe, ale także jeden ze sposobów na zbieranie cennego doświadczenia i umiejętności, które mogą być przydatne w dalszej karierze zawodowej.

– W swoim CV warto zamieścić informację nawet o dwumiesięcznym zatrudnieniu sezonowym. Taki wpis jest szczególnie wartościowy w przypadku osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy, gdyż jest dowodem na to, że są one aktywne zawodowo, są przedsiębiorcze i poszukują sposobów na rozwój – podkreśla Katarzyna Rydzewska, wiceprezes w Grupie Job (Upright Group).

– Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych i tymczasowych jest tak duże, że szansę na zatrudnienie otrzymują również osoby bez doświadczenia. Praca sezonowa stanowi doskonałą możliwość zdobycia pierwszych kontaktów zawodowych, które mogą zaprocentować w przyszłości – dodaje.

Jaka praca na wakacje?

Praca wakacyjna może trwać tylko kilka godzin lub dni, jednak wśród ofert można znaleźć propozycje wymagające dłuższej dyspozycyjności pracownika (np. zastępstwo w biurze w sezonie urlopowym). Taka praca daje okazję do zdobycia jeszcze większego doświadczenia i wykazania się swoim zaangażowaniem przed tymczasowym pracodawcą.

Po wakacjach może się okazać, że firma zdecyduje się na nawiązanie stałej współpracy z pracownikiem sezonowym albo skontaktuje się z nim w przyszłości, gdy będzie potrzebować wzmocnienia kadrowego.

Sporo ofert pracy można znaleźć w sklepach, zarówno przy inwentaryzacji towarów, jak i w zakresie merchandisingu, czyli dbania o właściwą ekspozycję produktów. Taka praca ma charakter dorywczy, a kandydaci są zazwyczaj rekrutowani zgodnie z określonym harmonogramem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.