PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Praca na wakacje: Zamiast zbierać truskawki, zbieraj doświadczenie

Na spędzenie wakacji w pracy decyduje się coraz więcej młodych osób. W większości podejmują się dorywczych zajęć sezonowych, czyli pracy w gastronomii lub sadownictwie, bo tam można dobrze zarobić. Jednak na poważne myślenie o swojej przyszłości nigdy nie jest zbyt wcześnie, dlatego warto pomyśleć o takiej pracy wakacyjnej, która przyniesie nie tylko doraźne korzyści finansowe, ale otworzy szanse na podjęcie zatrudnienia, które w przyszłości zaprocentuje ciekawą ścieżką rozwoju zawodowego.

  • Autor: pt
  • 4 lip 2017 14:50
Praca na wakacje: Zamiast zbierać truskawki, zbieraj doświadczenie
Lato to świetny moment na dorobienie paru złotych i złapanie doświadczenia (fot. flickr.com/Alan Ligh)
REKLAMA

• Każdego roku kilkaset tysięcy studentów i absolwentów podejmuje się w wakacje pracy sezonowe

• Najczęściej szukają zatrudnienia w branży gastronomicznej i sadownictwie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

•  Tymczasem oferty na sezon pojawiają się również w branży BPO, a taka praca gwarantuje dobrą perspektywę na dalsze zatrudnienie.

- Każde doświadczenie zawodowe jest ważne i wzbogacające. Warto zaangażować się w pracę sezonową, nawet na dwa-trzy miesiące. Praca w gastronomii, sprzedaży czy ochronie na pewno nie zostanie negatywnie odebrana przez rekruterów. Jeżeli jednak mamy taką możliwość, warto pomyśleć o przyszłości i starać się rozwijać pod kątem wymarzonej przez nas branży, czy nawet stanowiska. W dłuższej perspektywie nawet krótkie, ale kierunkowe doświadczenie kandydata wpływa pozytywnie na atrakcyjność jego CV – mówi Agnieszka Cira, Recruitment Partner w Hays Poland.

Wakaty wakacyjne

Wiele firm, w tym m.in. z branży nowoczesnych usług dla biznesu (BPO/SSC), dotkniętych jest obecnie brakami kadrowymi. Dlatego dobrym pomysłem jest aktywne poszukiwanie informacji i ofert pracy, ponieważ wielu pracodawców w sezonie urlopowym potrzebuje dodatkowego wsparcia w zespole. 

Są oni gotowi zmieniać profil stałych ofert zatrudnienia na wakaty wakacyjne. Coraz chętniej zatrudniają też osoby, które nie mają doświadczenia w branży.

- Stale poszukujemy dużej liczby pracowników na stanowiska różnego szczebla, głównie specjalistów. Zdarza się jednak, że w okresie wakacyjnym to zapotrzebowanie wzrasta i konieczne jest dodatkowe wsparcie. Poszukujemy wtedy kandydatów do pracy tymczasowej - mówi Anna Rogowska, Country HR Manager Transcom w Polsce. i dodaje:

- Najczęściej są to studenci, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę kariery zawodowej i nie mają doświadczenia. Call center może okazać się dla nich dobrym wyborem. Taka praca może pomóc im rozbudować kompetencje potrzebne na rynku. Intensywne szkolenia wstępne - teoretyczne i praktyczne - pozwalają szybko się wdrożyć. Z naszych doświadczeń wynika, że często po wakacyjnej praktyce, stażu czy kilkumiesięcznej umowie na zastępstwo, kandydaci zostają w strukturach firmy i kontynuują pracę np. w formie elastycznego grafiku 

Jak dodaj, choć pracodawcy w większości doceniają każde doświadczenie zawodowe, to jednak warto angażować się w pracę, która da szansę na rozwinięcie umiejętności właściwych dla danej profesji i zagwarantuje perspektywę dalszego zatrudnienia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca na wakacje: Zamiast zbierać truskawki, zbieraj doświadczenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • marlena 2017-08-25 12:09:03

    to nie jest takie latwe dla niedoświadczonej osoby żeby od razu znaleźć prace w swoim wymarzonym zawodzie. Mysle, ze młodzi ludzie przede wszystkim chcą zarobić na swoje zachcianki, wakacje, rozyrywki. Ja tam nie boje się pracy w gastronomii bo rzeczywiście można sobie dobrze dorobić, poza tym jeszcze wypełniam ankiety przez platformę epanel. Na zdobywanie doświadczenia jeszcze mam czas.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA