PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Praca na wakacje: Zabraknie pracowników. Gdzie najwięcej ofert i jakie wynagrodzenie?

Od początku roku widoczny jest zwiększony popyt na pracowników. W wakacje popyt ten będzie jeszcze wyższy. Dlatego można się spodziewać, że w wakacje może zabraknąć pracowników sezonowych. Jednocześnie płace idą w górę.

Praca na wakacje: Zabraknie pracowników. Gdzie najwięcej ofert i jakie wynagrodzenie?
Należy spodziewać się zwiększonej liczby ofert zarówno z branży hotelarskiej, gastronomicznej oraz z budownictwa i rolnictwa. Zapotrzebowanie na pracowników będzie też w handlu i produkcji (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Zwiększony o 20 proc. popyt na pracowników jest widoczny od początku roku.

• W sezonie letnim będzie jeszcze wyższy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Należy spodziewać się zwiększonej liczby ofert zarówno z branży hotelarskiej, gastronomicznej oraz z budownictwa i rolnictwa.

• Pracownicy mogą liczyć na dobre płace.

Zwiększony o 20 proc. popyt na pracowników jest widoczny od początku roku, a w sezonie letnim będzie jeszcze wyższy. Jednocześnie już wiosną bezrobocie spadło poniżej 8 proc. i osiągnęło wynik niższy niż najlepsze wskazania z 2016 roku. Dlatego można się spodziewać, że w wakacje może zabraknąć pracowników sezonowych.

Z danych Work Service wynika, że na największe, bo średnio ok. 18 zł brutto za godzinę, mogą liczyć operatorzy wózków widłowych. Z kolei barmani na ponad 17 zł brutto. Niewiele mniejsze wynagrodzenie otrzymają sprzedawcy w centrach handlowych oraz osoby obsługujące pikniki i imprezy masowe.

Przełom maja i czerwca to idealny moment na szukanie pracy wakacyjnej. Firmy, których wzmożona działalność wiąże się z letnią aurą, rozpoczynają swoje rekrutacje, aby przygotować się na sezon.

Należy spodziewać się zwiększonej liczby ofert zarówno z branży hotelarskiej, gastronomicznej oraz z budownictwa i rolnictwa. Zapotrzebowanie na pracowników będzie też w handlu i produkcji. Co roku korzystają na tym osoby młode, dla których te kilka miesięcy lata jest okazją, żeby zarobić pierwsze pieniądze, a także zdobyć doświadczenie. W tym sezonie powinni oni być spokojni o zatrudnienie. Wiele firm już teraz ma bowiem problemy z pozyskaniem odpowiednich kandydatów. Jak wynika z danych GUS w ciągu 3 pierwszych miesięcy tego roku pracodawcy zgłosili do Urzędów Pracy ponad 430 tys. wolnych miejsc pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca na wakacje: Zabraknie pracowników. Gdzie najwięcej ofert i jakie wynagrodzenie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA