Praca na wakacje, oferty i zarobki: Opiekunka, pracownik call center i pomoc biurowa zarobią najwięcej

• Początek czerwca to najlepszy moment na poszukiwanie sezonowego zatrudnienia.
• Nawet 23 zł brutto za godzinę można zarobić jako opiekunka do dzieci, a ok. 15 zł brutto dostanie pracownik biurowy i call center.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na wakacje, oferty i zarobki: Opiekunka, pracownik call center i pomoc biurowa zarobią najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

8 cze 2016 12:03


Wakacje to czas wzmożonego zapotrzebowania na pracowników tymczasowych. Jak wynika z badania Work Service „TOP 10 prac wakacyjnych”, 33,9 proc. pracodawców w ostatnich miesiącach miała trudności ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Największy problem występował w zakresie zapotrzebowania na kadrę niższego (15,2 proc.) oraz średniego szczebla (11,4 proc.).

- Wobec umacniającego się rynku pracownika i notowanych rekordowo niskich poziomów bezrobocia, zainteresowani podjęciem zatrudnienia mogą w tym roku przebierać w ofertach. Poza tradycyjnymi sektorami sezonowymi – gastronomią, hotelarstwem i rolnictwem – mamy w tym roku również dużo ofert z przemysłu. W okresie letnim rekrutacje otwiera także branża produkcyjna i logistyczna – komentuje Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Work Service.

TOP 10 prac wakacyjnych - zarobki (Źródło: Work Service) TOP 10 prac wakacyjnych - zarobki (Źródło: Work Service)

Najwięcej zarobi opiekunka do dzieci

Pod kątem wysokości zarobków, najwyższe wynagrodzenie może uzyskać opiekunka do dzieci. Wynagrodzenie, które są skłonni zapłacić rodzice waha się od 19 do nawet 25 zł brutto za godzinę.

- Sezon wakacyjny to czas, w którym wielu młodych ludzi ma przerwę w nauce, którą może spożytkować na dodatkową pracę. Dla osób bez większego doświadczenia i dodatkowych uprawnień stawki zaczynają się od 19 zł brutto. Natomiast ci, którzy wykazują się odpowiednim kompetencjami i znajomością języka obcego mogą liczyć na wynagrodzenie przekraczające 25 zł brutto za godzinę – mówi Pawlos Mandzios, dyrektor operacyjny People Care z grupy Work Service.

Należy jednak pamiętać o konieczności zawierania umów z opiekunkami. Jest to nie tylko zabezpieczenie dla zatrudnionego, ale również dla pracodawcy, a więc osób powierzających swoje dzieci w ręce innych. - Bez odpowiednio sformalizowanej współpracy, w razie wystąpienia sytuacji spornej, nie mamy możliwości dochodzenia swoich praw – dodaje Pawlos Mandzios.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.